Ознака: скара
Балкан 19.05.22 | 23:09

Претседателот на Србија правеше скара со претседателот на Европскиот совет

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва на социјалните мрежи објави фотографија со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел. Видно расположени, двајцата...

Кујнски тефтер 30.04.22 | 16:48

Не е се изгубено: Како да направите скара ако заврне

Метеоролозите најавија врнежливо време, но тоа не значи дека треба да останете дома и да дозволите да ви пропадне викендот, а со тоа и долго планираната скара во природа...

Кујнски тефтер 28.03.22 | 18:44

Лесковачки „роштиљ“ наместо Мекдоналдс среде Москва

Русите не жалат по заминувањето на американскиот ланец за брза храна.Наместо Мекдоналдс, во Москва е отворен српски ресторан каде меѓу другото се служат и хамбургери...

Македонија 02.05.21 | 19:42

Мицкоски денес задолжен за скарата: Ви посакувам мир во душата и Бог со нас, народе македонски!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од домашна атмосфера денеска го честиташе големиот христијански празник Велигден. Честит Велигден. Христос воскресе....

Кујнски тефтер 01.05.21 | 17:19

Совети за добра скара од Џејми Оливер

Подготвувањето на месо на скара бара големо ниво на вештина, а совладувањето на оваа „уметност“ ќе го зацементира вашиот култен статус како врвен готвач во очите на...

Калеидоскоп 01.05.21 | 10:33

Четири грешки што треба да ги избегнете на денешната првомајска скара

За да не си го уништите добриот продолжен викенд, внимавајте да не претерате ни со јадењето, ни со пиењето. Ова се четирите најчести грешки што ги правиме за време на...

Балкан 27.04.20 | 12:19

Хрватска дозволи првомајска скара

Директорот на хрватскиот Институт за јавно здравје, Крунослав Цапак, вчера изјави дека граѓаните ќе може да одат на првомајска скара за Денот на трудот, но со почитување...

Калеидоскоп 16.04.20 | 13:36

Правеле скара во школски двор за време на пандемија на коронавирус

Група жители на Неапол влегла во дворот на едно локално училиште и правела скара и покрај мерките за општ карантин, кои се на сила во Италија поради пандемијата на вирусот...

Црна хроника 28.10.19 | 12:45

Правел скара на Шар Палнина, огнот брзо се раширил

Тетовската полиција лишила од слобода 44-годишник од градот кој на Шар Планина при подготовка да направи скара, запалил оган што се проширил, па изгорела поголема површина...

Калеидоскоп 07.07.19 | 22:21

Босанец во Салцбург сакал да прави скара на тераса, предизвикал голем пожар

Во петокот вечерта, државјанин на Босна и Херцеговина обидувајќи се да ја запали скарата на балкон на зграда во австрискиот град Салцбург, предизвикал пожар. Како што...