Ознака: скандирање
Фудбал 18.06.21 | 14:26

Украинските фанови скандираа „Македонија!“ по мечот

Во Букурешт уште пред мечот очигледна беше хемијата меѓу македонските и украинските навивачи, а таа продолжи и вечерта по нашиот пораз. Селекторот Андриј Шевченко не...

Македонија 30.01.21 | 11:53

Ангелов: Силна осуда за скандирањето „УЧК”, тоа ја разгорува меѓуетничката омраза

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска на својот фејсбук профил силно го осуди скандирањето „УЧК” на вчерашниот протест за случајот...

Македонија 14.09.20 | 17:52

Заев го повикува Обвинителството да постапи за скандирањeтo на „Комити“

Зоран Заев бара Јавното обвинителство да постапува за вчерашниот случај на говор на омраза што се случи на плоштадот во Скопје со скандирањето на навивачката група...

Твитови 05.03.20 | 16:02

Не, не е Багдад, туку Хамбург, Германија

Не није Багдад, него Хамбург Немачка pic.twitter.com/rlckxQue8w — Хелга (@Helgasrb) March 4, 2020

Фудбал 17.11.19 | 19:22

Косовските и англиските навивачи со навреди кон Србите и Србија

Англија денеска гостува во Приштина каде играат за квалификациите за ЕП. Фановите на англиската решрезентација ги наполнија кафулињата и рестораните во приштина каде...