Ознака: скафандер
Македонија 21.04.21 | 15:07

Кривичните пријави за пратениците со скафандери и Џафери веќе се распрeделени кај јавен обвинител

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање се распределени ...

Македонија 21.04.21 | 13:57

Пратеничката со скафандер оздраве и се врати во Собранието

Пратеничката Бисера Костадиновска-Стојчевска  од ноќеска на полноќ не е веќе во изолација, односно и истече рокот за изолација, па така веќе може да оди на работа. Таа...

Колумни 21.04.21 | 10:13

Собирачи на перја и расфрлувачи со перја

Васко Шутаров Кога обично се испуштаат пробни балони поврзани со југословенското наследство, како што по којзнае кој пат се пуштаат деновиве, сами по себе првично наидуваат...

Македонија 20.04.21 | 11:28

Поднесена кривична пријава против сакфандер-пратениците и спикерот Џафери

Пријава до Државниот санитарен и здравствен инспекторат – со известување за прекршување на мерката строга изолација (карантин), како и кривична пријава до Основното...

Македонија 19.04.21 | 12:35

Кој е инфектологот во Битола кој на заразената пратеничка со ковид-19 ѝ дозволил да шета со скафандер

Кој е инфектологот во Битола кој на заразената пратеничка на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска со ковид-19 ѝ дозволил да шета со скафандер, е топ тема меѓу битолчани,...

Македонија 19.04.21 | 11:01

Ванковска до Филипче: Ќе ја пофалиш Бисера која им врза шлаканица на оние во бели мантили?

Венко Филипче, ти ниту си статистичар, ниту портпарол – ти си министер во влада одговорен за ресорот здравство, го потсети професорката Билјана Ванковска министерот...

Македонија 18.04.21 | 23:22

Стоилковски се прошета во скафандер во полициски час: Најважно беше да се изгласа Законот за марихуана

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во знак на револт поради денешното носење на пратеници заболени со ковид-19 во Собранието, прошета во време на полициски час...

Македонија 18.04.21 | 23:02

Шетањето болни пратеници меѓу здрави за Маричиќ е херојски чин: За кукавичката изјава го растргнаа на социјалните мрежи

Министерот за правда Бојан Маричиќ како да не е министер, а уште помалку за правда. Фалејќи го „херојскиот чин“ на Бисера, пратеничката заболена од Ковид 19 која денеска...

Твитови 18.04.21 | 22:10

Ако можев они да идев болни сас скафандери у Собрание, можемо и ми здрави у кафану

Скафандер си повлекува скафандер….   Ако можев они да идев болни сас скафандери у Собрание, можемо и ми здрави у кафану‼️ Кур ќе не дупите више у здрав мозак‼️ НЕМА...

Твитови 18.04.21 | 19:40

Дали службеници од МВР утврдија која личност им влегува во Собранието?!

Дали службеници од МВР утврдија која личност им влегува во собранието?!🕵️‍♂️ Дали за истото имаат службен матријал?!📄 ОДГОВОРНОСТ …или да го смените начинот...

Македонија 18.04.21 | 19:35

Д-р Беќаровски: Денес дознав дека скафандерот може да служи и контаминирано лице да шета низ здрава средина

Откако денеска во Собранието, пратениците на владејачката коалиција, Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ и покрај тоа што се заразени...

Македонија 18.04.21 | 19:14

Пендаровски ги потпиша указите, вели нема одговорност врз уставноста и законитоста во работењето на Собранието

Претседателот Стево Пендаровски попладнево ги потпиша указите за прогласување на законите од петтиот пакет антикризни мерки. На македонската јавност ѝ е добро позната...

Македонија 18.04.21 | 18:52

Заев на „Фејсбук“ упати честитки до пратениците за изгласувањето на законите од петтиот пакет мерки

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на законите...

Македонија 18.04.21 | 18:38

Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во Собрание по скафандер

Вториот пратеник од владејачката коалиција, кој денеска присуствуваше на собраниската седница и покрај тоа што има решение за изолација како заболено лице од ковид-19...

Македонија 18.04.21 | 14:08

Mицевски за скафандерот на пратеничката на СДСМ: Таков протокол не постои, законите важат за сите граѓани

Координаторот на пратеничката група Никола Мицевски на прес-конференцијата предмалку во Собранието, заедно со сите пратеници рече дека не отстапувааат од овој став,...

Македонија 18.04.21 | 13:21

За граѓаните едни закони за пратениците од власта други: Според кои протоколи позитивни се носат во Собрание?

Откако пратеничката на СДСМ   Бисера Костадиновска Стојчевска се пофали дека иако е позитивна на корона ќе дојде во Собрание да ги гласа законите граѓаните со право...

Македонија 18.04.21 | 12:44

Циркус „Медрано“ или Собрание: Пратеници на СДСМ со скафандери на седница

Пратениците на СДСМ се решени од Собранието да направат циркус „Медрано“. Неколкумина денеска ќои се позитивни или биле во контакт со заразени, на седница ќе бидат...

Црна хроника 01.06.20 | 23:02

Косовец осомничен за криумчарење мигранти позитивен на Ковид-19, го облекле во скафандер па го осудиле

Осомничен Косовец за криумчарење на мигранти, бил откриен дека е заразен со коронавирус на инсистирање на судијата на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1, кој...

Балкан 20.03.20 | 09:16

Пратеници со скафандери влегоа во бугарскиот Парламент

Пратениците од партијата „Волја“, Веселин Марешки и Кристина Таскова во Парламентот се појавија со заштитна облека, а пратениците од Бугарската социјалистичка партија...