Ознака: систем
Македонија 28.01.22 | 23:08

Техничката влада беше целосно нефункционална и го кочи и така лошиот систем, затоа треба да се укине

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на ТВ Алсат М одговарајќи на прашањето кога ќе бараат предвремени избори...

Здравје 16.06.21 | 10:44

Скопјанка гневна на системот: Не ја хоспитализираа сестра ми со сатурација 93, па за три дена и падна на 55 и почина

Соња Цаковиќ од Скопје, сопруга и мајка на две деца, која работната кариера ја посветила на педагогијата помагајќи им на деца без родителска грижа, пред два месеца починала...

Македонија 27.10.20 | 11:30

Зибери: Загрижува смртноста од Ковид-19, нешто не е во ред со системот

Алармантно е како на околу 500 нови случаи има 22 починати во еден ден, а во Србија, на пример, на околу 700 позитивни случаи има тројца починати. Тоа покажува дека нешто не...

Македонија 28.09.20 | 12:06

Паѓа националната платформа за учење, учениците не можат да се најават во системот

Утровото голем број ученици не можеа да се логираат на Единствената национална платформа за онлајн учење www.schools.mk. Родителите на учениците од помалите одделнија велат...

Македонија 30.09.19 | 13:57

Пендаровски: „Рекет“ треба да покаже дека и кога се вмешани високи интереси и луѓе на функција, правосудниот систем функционира

Правна сигурност е предуслов и за банкарскиот сектори и за бизнисот, со неа е поврзан и процесот на иселување на младите, иако се направени позитивни чекори од 2016 година...