Ознака: синови
Црна хроника 27.03.21 | 18:22

Приведени синовите на Сашо и Влатко Мијалков, претепале момче во скопски кафе бар

Во полициска станица во Скопје, приведени се неколку лица кои се осомничени за учество во тепачка и физички напад врз 19-годишно момче во кафе бар во Дебар маало. Меѓу...

Свет 16.03.21 | 23:40

Си ги удавил синовите за животното осигурување, па си купил куќа и брод

Судија од Калифорнија осуди лице на 212 години казна затвор во шема за добивање корист од животна полиса, соопшти денеска Министерството за правда. Како што јави дописникот...

Естрада 18.02.21 | 10:31

Почнува судењето за старателство: Родителите го продадоа целиот имот за Тања Савиќ да замине во Австралија по синовите

Српската пејачка Тања Савиќ со адвокатот пристигна во Австралија, каде правно ќе се бори да си ги врати синовите Максим и Ѓорѓе, кои нејзниниот сопруг Душан Јованчевиќ...

Балкан 17.01.21 | 13:14

Објавена досега непозната фотографија од Аркан со синовите по повод годишнината од неговата смрт

На социјалните мрежи се појави досега необјавена фотографија од Аркан со синовите Војин Ражнатовиќ, кој во раце го држи бебето Вељко. Фотографијата е направена во 1997...

Македонија 02.01.21 | 16:25

Социјалните мрежи зовреа: Каде им се маските на Заев, Филипче и нивните синови?

Венко Филипче, министерот за здравство на социјалната мрежа фејсбук објави дека денешниот ден го поминува во друштво со Премиерот Зоран Заев на планината Беласица....

Црна хроника 28.12.20 | 21:45

Кавадарчанец претепан од своите два сина

Две момчиња од Кавадарци на возраст од 20 и 22 години физички го нападнале својот татко. Во ОВР Кавадарци, денеска 46-годишен кавадарчанец пријавил дека синоќа околу 23.30...

Калеидоскоп 30.09.20 | 20:58

Браќа на 5 и 7 години една недела живееле со лешот на мајка им

Две братчиња на возраст од 5 и 7 години недела дена живееле со телото на нивната мајка, која ненадејно починала. Синовите на Кони Тејлор (71) од Тексас не успеале да го отклучат...

Црна хроника 24.07.20 | 16:36

Tри лица сакале да се пресметаат со неговите двајца сина: Излегол да ја смири ситуацијата, па го застрелале со пиштол

На 23.07.2020 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреда бил донесен Р.Б.(68) од Скопје. Според пријавеното, во неговиот...

Црна хроника 12.02.20 | 16:45

Скопјанец нападнат од синовите во семејниот дом

Скопјанец бил нападнат од своите синови во семејниот дом. Вчера во 20:00 часот во СВР Скопје, 39-годишниот З.Р. од Скопје пријавил дека на 10.02.2020 околу 21:00 часот во семејниот...

Црна хроника 14.10.19 | 10:53

Два сина си ги нападнале татковците

Во два наврати вчера во полиција биле пријавени напади од син кон татко. Првиот случај е во Велес, каде во двор од семејна куќа на ул.„Благоја Страчковски“, синот Д.Р.(31)...

Црна хроника 23.09.19 | 16:04

Синови го ограбиле таткото во Куманово

Во неделата во 22.30 часот во СВР Куманово, Р.С.(65) од Куманово пријавил дека во неговиот дом на ул.„Драги Шутевски“, неговите синови И.С.(30) и Е.С.(17) извршиле разбојништво...

Калеидоскоп 12.09.19 | 11:51

По 10 сина, Алексис роди ќерка!

Семејството Брет од Велика Британија го добија својот најмлад член – мало девојче со кое се гордее. Ова не би биле толку спектакуларни вести ако девојчето не се роди...

Свет 25.04.19 | 16:58

Уапсен таткото на бомбашите од Шри Ланка, знаел дека неговите синови ќе изведат напад!

Според најновите информации, полицијата смета дека таткото на двајцата бомбаши самоубијци кои учествувале во крвавите напади во Шри Ланка им помогал во организацијата...

Црна хроника 12.02.19 | 15:36

Кривични за двајцата синови кои го ограбија својот татко во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С. (29) и А.С. (17), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнени за сторено кривично дело „разбојништво“. На 30.01.2019...

Црна хроника 31.01.19 | 15:20

Двајца синови го ограбиле својот татко во Куманово

Вчера попладне во СВР Куманово, било пријавено дека куќа на улица „Драги Шутевски“ во Куманово, сопственост на Р.С. (65), неговите синови И.С. (29) и А.С. (18), кои не живеат...

Црна хроника 21.01.19 | 14:03

Татко и двајца синови претепале валандовец

Вчера околу 14 часот на улица „Титоградска“ во Гевгелија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М. (30) од село Чалакли, валандовско, од една страна...

Црна хроника 03.01.19 | 14:09

Татко и двајца синови нападнале 4 лица пред кафеана во Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 54 годишниот Н.А., 26 годишниот Л.А. и А.А. на возраст од 27 години, сите од село...

Црна хроника 25.12.18 | 13:51

Татко и два сина обвинети за напад на полицајци

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против три лица кои нападнале шест полициски службеници кои повикале пајак служба да острани неправилно паркирано...