Ознака: Синиша Михајловиќ
Фудбал 07.09.20 | 20:50

Михајловиќ прво ја победи леукемијата, а сега и короната

Поранешниот српски фудбалер и тренер на италијанска Болоња – Синиша Михајловиќ, се опорави од коронавирусот, откако два теста потврдија негативен резултат, пренесува...

Вести 23.08.20 | 18:25

Се огласи Вирџинија Михајловиќ: Taто е добро, нема никакви симптоми

Ќерката на тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ се огласи на социјалните мрежи откако клубот објави дека Србинот е позитивен на коронавирус. Семејството било на крстарење,...

Фудбал 23.08.20 | 14:09

Имунитетот му се намалил: Синиша Михајловиќ позитивен на корона

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ е позитивен на корона вирусот.Ваква вест стигнува од Италија. Tој бил тестиран по враќањето од годишен одмор и резултатите покажале...

Фудбал 05.08.20 | 17:52

Најдобриот другар на Михајловиќ испукал куршум во неговата слика и му ја запалил куќата

Синиша Михајловиќ кој се опоравува од леукемија откри дека пред неколку години бил  да ја посети родната куќа во Хрватска. Поранешниот фудбалер  вели  дека морал да...

Фудбал 31.07.20 | 23:29

Михајловиќ: Веќе не ми викаат дека сум „српски Циган“, сега за нив сум светец

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ во интервју за италијанскиот весник „Кориере дело спорт“ зборуваше за својата борба со леукемијата, но и за навредите кои ги...

Фудбал 27.07.20 | 23:24

Србинот Синиша Михајловиќ стана почесен граѓанин на Болоња

Поранешниот српски фудбалер, а сега тренер, Синиша Михајловиќ денеска и прогласен за почесен граѓанин на Болоња. Одлуката е донесена со големо мнозинство на гласоци...

Фудбал 29.12.19 | 14:30

Се смирија Михајловиќ и новинарот кој откри дека Синиша има леукемија

Легендарниот српски тренер Синиша Михајловиќ и главниот уредник на тиражниот римски весник „Кориере дело спорт“, Иван Закарони кој откри дека Михајловиќ е болен се...

Фудбал 29.11.19 | 11:41

Синиша се расплака: Фала на сопругата и на докторите што беа крај мене

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ по циклусот хемотерапии имаше емотивно обраќање во кое проговори за неговата здравствена состојба. Тој боледува од леукемија...

Фудбал 14.10.19 | 21:51

Чиста елеганција: Како изгледа домот на Синиша Михајловиќ

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ кој се лекува од леукемија може да се пофали дека ја има сета љубов од семејството. Тие му пружаат голема поддршка во деновите кога...

Фудбал 28.08.19 | 19:42

Михајловиќ ќе ја води Болоња и во второто коло против СПАЛ

Српскиот тренер, Синиша Михајловиќ изминатиов викенд беше главна вест во Италија откако и покрај тешката болест со која се бори (леукемија), ја водеше својата Болоња...

Фудбал 26.08.19 | 12:02

И покрај болеста, го исполни ветувањето кон своите фудбалери

Српскиот тренер, Синиша Михајловиќ и покрај тешката болест со која се бори, вчера ја предводеше својата Болоња на мечот против Верона (1-1). Тој на 13. јули објави дека боледува...

Фудбал 25.08.19 | 21:57

Станковиќ: Ќале, прегази ги!

Синиша Михајловиќ, кој само што излезе од болница, каде што се лекува од леукемија, се врати вечерва за мечот против Верона, да ја води својата Болоња, што беше пречекано...

Фудбал 25.08.19 | 21:32

Од болница на стадион: Синиша Михајловиќ вечерва ја предводи Болоња

Синиша Михајловиќ на 13. јули објави дека боледува од леукемија. Пет дена подоцна почна со интензивен третман. Sinisa #Mihajlovic: l'emozione di un eroe #VeronaBologna https://t.co/wDd8IZNu29 — Spaccacalciopirata...

Фудбал 19.07.19 | 10:06

Има шанси да се излечи: Познато е од кој тип леукемија боледува Михајловиќ

По четири дена минати во болница познато е дека легендарниот српски фудбалер и стратег Синиша Михајловиќ боледува од акутна миелоидна леукемија. Станува збор за малигна...

Фудбал 15.07.19 | 12:20

Останав без солзи и сега сум подготвен за битка: Михајловиќ проговори за тешката болест

Синиша Михајловиќ со силни емоции на саботната прес-конференција и откри на јавноста дека боледува од леукемија и дека го чека жестока и најважна битка во животот, вест...

Фудбал 13.07.19 | 23:22

Лекарот на фудбалскиот клуб Болоња: Ја знаеме дијагнозата, но не и точниот тип не лекуемија

Лекарот на фудбалскиот клуб Болоња кој го водел испитувањето последните денови се огласи во јавноста на темата која денеска го потресе цел фудбалски свет. Го познавам...

Фудбал 13.07.19 | 20:43

Михајловиќ: Имам леукемија, но ќе ја победам болеста

Имам леукемија, кога ми кажаа два дена седев со соба плачев и размислував.Целиот живот ми помина пред мене.Вака Синиша Михајловиќ ја почна прес конференцијата на која...

Фудбал 13.07.19 | 08:44

Синиша Михајловиќ ја прекинува професионалната кариера поради болест

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ ја прекинува професионалната кариера за да се соочи со сериозната болест, објави италијанскиот спортски весник Кориере дело спорт. Михајловиќ...

Фудбал 17.05.19 | 20:14

Синиша Михајловиќ во обид за пресметка со ултрасите на Лацио

Српскиот фудбалски тренер, Синиша Михајловиќ, е познат по скандалите со кои од време на време се појавува во јавноста, а последниот инцидент се случи пред финалето од...