Ознака: синдикат на полицијата во македонија
Македонија 01.06.21 | 12:34

СПМ: До кога ќе му дозволувате на началникот на СВР Куманово да биде шериф?!

До кога на началникот на СВР Куманово ќе му дозволувате да биде шериф, прашуваат од Синдикатот на полицијара во Македонија, од каде потенцираат дека доставена е пријава...

Македонија 02.05.21 | 17:20

Синдикатот на полицијата излегува на протест, бараат да се врати професионализмот во полицијата

Од Синдикатот на полицијата на Македонија ги повикуваат сите членови, како и сите вработени во Министерството за внатрешни работи заедно и масовно да излезат на протестот...

Македонија 30.03.21 | 13:26

СПМ до Спасовски: Бараме уште утре да почнете со враќање на сите незаконски распоредени вработени во МВР

Синдикатот на полиција во Македонија преку статус на Фејсбук бара да се врати професионалноста во полицијата. -“ЖИВОТ ЗА СИТЕ” беше Вашата парола, слобода на изразување,...

Македонија 26.03.21 | 14:56

СПМ: Ќе најдеме начин да обезбедиме вакцини за полицијата, а Спасовски да најде начин барем еднаш да биде разумен

Синдикатот на полицијата на Македонија не е во можност да им излезе во пресрет и да им обезбеди вакцинација на своите членови, поради, како што велат, „со првиот ден...

Македонија 12.03.21 | 11:32

СПМ ги повикува и другите два полициски синдиката на заедничка борба во заштита на правата на вработените во МВР

Синдикатот на полицијата во Македонија ги повикува вработените во Министерството за внатрешни работи, членовите на двата синдиката – Македонскиот полициски синдикат...

Македонија 17.02.21 | 08:50

Синдикатот на полицијата бара покчување на платите и исплата на додатокот

Полицијата е повторно заборавена во мерките на владата, смета Синдикатот на полицијата. Во отворено писмо до Владата и премиерот Заев полицајците потсетуваат дека...

Македонија 11.02.21 | 10:52

Г-не министер, Вие сте првиот човек на МВР и замислете не сте подобен во НАТО

„ЖИВОТ ЗА СИТЕ” беше Вашата парола, слобода на изразување, темелот на владеење, начинот на кој дојдовте на власт со борба против т.н. цензура го нарекувавте надеж...

Македонија 27.01.21 | 09:32

СПМ: Хаос во Одделот за управување со човечки ресурси во БЈБ, време е за одговорност!

Одделот за заеднички работи и управување со човечки ресурси при Бирото за јавна безбедност испрати писмо до сите организациски единици во кое се вели дека во врска...

Македонија 22.01.21 | 14:44

СПМ: Незаконски се тврди дека распоредувањата на полициските службеници е во согласност со закон

Во изминатиот период свесно од страна на Одделот за заеднички работи при БЈБ до надлежните судови се доставуваат неточни и незаконски тврдења дека распоредувањата...

Твитови 08.01.21 | 14:41

Џабе МПС паламуди против Кранли и Лукароски ако немаат храброст да им стегнат кривични

Џабе Македонскиот полициски синдикат паламуди против Ветон Кранли и Оливер Лукароски ако немаат храброст да им стегнат кривични пријави за несовесно вршење на служба...

Македонија 08.01.21 | 11:32

СПМ: Наместо комисија, поединци распоредуваат полицајци

Синдикатот на Полиција во Македонија денеска во соопштение обвинија дека највисоки функционери на Министерството за внатрешни работи со години наназад постапуваат...

Македонија 04.12.20 | 11:42

Полицајците рамо до рамо со војниците и пожарникарите: Ќе станеме во одбрана на нашите национални и државни интереси

Синдикатот на Полицијата во Македонија, како еден од преставниците на вработените на Министерството за внатрешни работи, со отворено писмо до македонската јавност...

Македонија 03.11.20 | 10:02

Зошто ги заборавивте полицајците?

Зошто ги заборавивте полициските службеници со ребалансот на Буџетот, прашува Синдикатот на полицијата во Македонија откако СДСМ се пофали дека се грижи за здравствените...

Македонија 27.10.20 | 22:20

Полицајците денеска на улица: Професионализмот во полицијата мора да се врати!

Поради крајно лошата положба на полицијата во Македонија, полициски службеници вечерва излегоа на протест пред Министерството за внатрешни работи, организиран од...

Македонија 08.10.20 | 09:47

СПМ: Продолжуваат незаконските распоредувања и вознемирувањето на вработените во СВР Куманово

Продолжуваат незаконските распоредувања и вознемирувањето на вработените во СВР Куманово, предупредуваат од Синдикатот на полицијата во Македонија. Нивното соопштение...