Ознака: силвио берлускони
Фудбал 27.05.22 | 11:29

Tимот на Берлускони пред пласман во Серија А

Во првиот натпревар од финалето за пласман во Првата италијанската фудбалска лига Монца на домашен терен ја совлада Пиза со 2-1 (1-0). Монца имаше предност од 2-0 благодарение...

Свет 09.04.22 | 22:58

Берлускони разочаран од однесувањето на својот пријател Путин

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, изјави дека е „длабоко разочаран и тажен од однесувањето“ на рускиот претседател Владимир Путин, со кого некогаш...

Свет 20.02.22 | 10:36

Вие сте стари, не Берлускони – тој не старее: Падна и бакнеж со 53 години помладата русокоса

Фудбалерите на Пиза ја совладаа Монца со 2:1 во 24. коло од Серија Б, а натпреварот на свој начин го одбележа сопственикот на домашната екипа Силвио Берлускони. Имено, поранешниот...

Свет 23.01.22 | 08:15

Берлускони нема да се кандидира за претседател на Италија

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) одлучи да не се кандидира за претседател на Италија. Одлучив да направам уште еден чекор на патот кон националната...

Свет 15.01.22 | 17:46

Се поизгледни се шансите Берлускони да биде следен претседател на Италија

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, најверојатно ќе се кандидира за претседател на изборите кои почнуваат подоцна овој месец, откако италијанските...

Свет 19.05.21 | 23:05

Силвио Берлускони е сериозно болен

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е сериозно болен и неговото судење под обвинение за мито на сведоци треба да биде прекинато, изјави обвинителката...

Фудбал 01.05.21 | 21:11

Балотели со два гола му го честиташе излегувањето од болница на газда Берлускони

Поранешниот италијански премиер и актуелен сопственик на фудбалскиот второлигаш Монца, Силвио Берлускони, по 24 денови минати во болница поради компликации од коронавирус,...

Свет 15.01.21 | 14:00

Берлускони излезе од болница

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е отпуштен од болницата во Монако, соопшти портпаролот на партијата „Форца Италија“. Берлускони (84) беше примен...

Свет 09.11.20 | 10:11

Берлускони: Трамп загуби поради неговата ароганција и агресија

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, смета дека американскиот претседател, Доналд Трамп, загубил на претседателските избори поради својата прекумерна...

Семејство 27.10.20 | 11:57

Свадба под маски: Се ожени синот на Силвио Берлускони

Поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, го ожени својот син, Луиџи, пренесуваат светските медиуми. Во јавноста сега излегоа и фотографии од свадбата на Луиџи...

Свет 14.09.20 | 16:07

Се излечи од корона: Берлускони пуштен од болница

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој беше хоспитализиран на 3 септември поради инфекција на белите дробови предизвикана од коронавирусот, денеска...

Свет 14.09.20 | 15:15

Берлускони ја напушти болницата по битката со Ковид-19

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ја напушти болницата во понеделникот откако целосно се опорави од Ковид-19, коментирајќи дека го преживеал „најопасниот...

Свет 04.09.20 | 09:57

Берлускони заврши во болница откако се зарази со Ковид-19

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е примен во болница откако беше позитивен на тестот за коронавирус, потврди во петокот неговата колешка од партијата...

Свет 03.09.20 | 09:53

Силвио Берлускони е позитивен на ковид-19

Легендарниот претседател на Милан и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони е позитивен на тестот за коронавирус, објави новинарот Николо Шира. Лидерот на...

Балкан 22.11.19 | 19:41

Берлускони додека правел селфи во Загреб паднал, итно е пренесен во болница

Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска бил примен...

Свет 11.11.19 | 17:21

Стравува за својот живот: Берлускони не сака да биде сведок на долгодишен соработник на мафијата

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони одби да сведочи на судењето на долгогодишниот соработник, осомничен дека се обидел да биде мост меѓу мафијата и политичарите. Берлускони...

Фудбал 14.10.19 | 10:09

Берлускони: Мојата Монца би го победила денешниот Милан со 3-0

Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони им кажа на „росонерите“ што да направат за да се вратат на старите патеки. Што треба за Милан да се врати на своето...

Свет 22.08.19 | 15:21

Берлускони: Ако нема влада на десниот центар треба да се распишат избори

Италијанската опозициска партија Форца Италија се залага да се распишат избори доколку не биде можно да се формира влада на десниот центар, изјави лидерот на партијата...

Свет 27.05.19 | 15:04

Силвио Берлускони ќе биде пратеник во ЕП

Само пред неколку недели, поранешниот италијански премиер и контроверзен политичар, Силвио Берлускони, во средина на неговата кампања за Европските избори, беше пренесен...

Свет 30.04.19 | 11:34

Берлускони итно хоспитализиран

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е задржан в болница, објавија италијански медиуми. „Кориере дела сера“ наведува дека состојбата на 82-годишниот...