Ознака: силвија стојановска
Филм 20.12.20 | 18:45

Силвија Стојановска итно хоспитализирана

Актерката Силвија Стојановска која е една година во домашен притвор, пред два дена била итно хоспитализирана поради комликации со абдоменот. Семејството на Стојановска...

Калеидоскоп 17.12.20 | 21:26

Силвија Стојановска итно хоспитализирана

Актерката Силвија Стојановска која е една година во домашен притвор, вчера била итно хоспитализирана поради комликации со абдоменот. Семејството на Стојановска ја...

Црна хроника 07.09.20 | 11:46

Продолжува судењето за шверц на 700 килограми кокаин во кој е вмешана актерката Стојановска

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ, обвинети за производство...

Црна хроника 21.08.20 | 12:05

Случај „Кокаин“: Актерката Силвија и Будисављевиќ користеле уреди за откривање инсталации за ПИ – мерки

На денешното судско рочиште за актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ, обвинети за производство и пуштање во промет наркотични дроги...

Црна хроника 12.06.20 | 14:41

Силвија Стојановска и Воислав Будисавјевиќ ќе одговараат за шверц на кокаин

По неколку месечна истрага Јавно обвинителство поднесе обвинение против актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер, Воислав Будисавјевиќ, кој е е првоосомничен...

Црна хроника 12.06.20 | 13:57

Поднесено обвинение за актерката Силвија Стојановска за шверц на кокаин

Обвинителството за гонење организиран и корупција поднесе обвинение против актерката Силвија Стојановска и нејзиниот сопруг за шверц на кокаин од Колумбија во Шпанија....

Естрада 03.03.20 | 16:03

Стојановска: Мајка ми е добро, го чува внукот

Актерката Јана Стојановска во естрадниот магазин „Бекстејџ“ првпат во јавноста зборуваше за апсењето на мајка си Силвија Стојановска, и истакна дека верува во невиноста...

Црна хроника 05.02.20 | 22:32

Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска

Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска за поврзаност со шверц со кокаин кој беше запленет во Шпанија. Таа засега ќе остане во домашен притвор до 16 февруари...

Црна хроника 16.01.20 | 16:29

Продолжен домашен притвор за актерката Стојановска

Кривичен го продолжил домашниот притвор за актерката Силвија Стојановска и затворскиот притвор на Воислав Будисавлевиќ потврдуваа од Судот за Телма. Двајцата осомничени...

Црна хроника 24.12.19 | 10:55

МВР со детали за заплената на 700 килограми кокаин, во која е вмешана и актерката Стојановска

Министерството за внатрешни работи објави детали и видео за големата акција на шверц на 700 килограми кокаин во која беше уапсена македонската актерката Силвија Стојановска...

Црна хроника 21.12.19 | 11:21

Јана Стојановска: Не знам за нејзиниот сопруг, но мајка ми нема врска со криминал

Актерката Јана Стојановска вели дека нејзината мајка, Силвија Стојановска, нема никаква врска со шверцот на дрога. Се потресов кога слушнав дека мајка ми е приведена,...

Црна хроника 20.12.19 | 14:35

Шверцот на кокаинот со кој се поврзува Силвија се вршел со подморница?

Шверцот на 700 килограми кокаин во кој учестувала и македонската актерка Силвија Стојановска е дел од поголема меѓународна група и замешани се дилери од повеќе земји....

Црна хроника 20.12.19 | 12:27

Чочоровска ја брани Силвија Стојановска: Кои сте бре вие, шљаму еден, некому предвреме да судите и пресудите без суд?

Македонката Станислава Чочоровска, која беше осудена на 14 години затвор поради шверц со кокаин во канти за поликолор, застана во одбрана на македонската актерка Силвија...

Црна хроника 20.12.19 | 12:23

Kој е Воислав Будисавјевиќ: Жените кои биле со него завршувале во затвор, тој успевал да побегне

Воислав Будисавјевиќ, човекот кој е уапсен заедно со актерката Силвија Стојановска има богато досие од нелегални активности. Негов главен „бизнис“ бил трговијата...

Црна хроника 20.12.19 | 11:16

Партнерот на Силвија ја снабдувал и Мадам Пепи со дрога од Перу

Партнерот на актерката Силвија Стојановска, кој е уапсен вчера, во српските медиуми се споменува уште во 2010 година. Воислав Будисавјевиќ, тогаш како 44 годишен бил соучесник...

Црна хроника 19.12.19 | 20:38

Братот на партнерот на Стојановска уапсен во Шпанија

Братот на партнерот на Силвија Стојановска бил упасен во Шпанија за шверц на 700 кг. кокаин. Актерката, според нив, наводно помагала со логистика и подигнување на парите. Денеска...

Црна хроника 19.12.19 | 20:11

Се огласи Јана, ќерката на Силвија Стојановска: Чекам да ја пуштат мајка ми, па да ми каже што се случило

Актерката Јана Стојановска во врска со апсењето на нејзината мајка Силвија Стојановска вели дека се работи за недоразбирање. Не е ништо страшно. Мислам дека се работи...

Црна хроника 19.12.19 | 17:57

На Актерката Силвија Стојановска одредена и е мерка куќен притвор

Актерката Силвија Стојановска и уште едно машко лице В.Б. беа изнесени во 14.40 часот пред судија на претходна постапка во Основниот кривичниот суд и за нив се бараше мерка...

Црна хроника 19.12.19 | 16:32

Приведена актерката Силвија Стојановскa

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, објави „Фокус“. Порталот „Јанакизнае“...

Филм 29.11.19 | 11:47

Силвија: Бев против внукот да се вика Ненад

Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. В недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...