Ознака: Силвестер Сталоне
Балкан 30.01.21 | 19:32

Бугари фалсификувале пасош на Силвестер Сталоне

Бугарските власти фатија лица со фалсификуван пасош на име Силвестер Сталоне. Според локалните медиуми бугарското обвинителство вчера поднело обвинение против четири...

Калеидоскоп 29.01.21 | 22:02

Уапсени бугарски фалсификатори, имале пасош и со Силвестер Сталоне!

Бугарските власти соопштија дека разбиле криминален синџир, кој печател фалсификувани пари и документи со висок квалитет. Меѓу документите се наоѓал и лажен пасош...

Естрада 26.01.21 | 14:06

Ќе се сели на Флорида: Силвестер Сталоне ја продава вилата вредна 110 милиони долари

Холивудскиот актер, Силвестер Сталоне, одлучил да го продаде својот импозантен имот што се простира на неверојатни три ипол хектари и да се пресели на Флорида. Актерот...

Естрада 14.01.21 | 19:35

Френк Сталоне: Никогаш не сум му бил љубоморен на брат ми

Додека неговиот постар брат Силвестер Сталоне е една од најпознатите sвезда на холивудската А-листа, Френк Сталоне вели дека никогаш не почувствувал дека е во неговата...

Естрада 31.07.20 | 23:04

Не личи на себе, Силвестер Сталоне од ботоксот и естетските корекции го уништи лицето

Силвестер Сталоне (74) последниве години ја шокираше јавноста со лицето, кое го уништи со ботокс и други естетски процедури. Неговите обожаватели истакнуваат дека Сталоне...

Калеидоскоп 14.03.20 | 23:11

Носи ракавици: И Рамбо се плаши од корона вирусот

Ако досега најголемиот страв од короната беше во Европа, сега паниката се префрли во САД. Луѓето се плашат па никаде не излегуваат без заштита. На фотографијата која...

Филм 30.01.20 | 14:42

Веќе не се фарба: Како навистина изгледа Сталоне на 73 години

Силвестер Сталоне на „Инстаграм“ се пофали со новиот изглед. Актерот реши првпат на 73 години да го покаже вистинскиот изглед, без обоена коса, а фановите го пофалија...

Естрада 08.12.19 | 23:27

Oва е 98-годишната Џеки Сталоне: Изгледам како верверица со уста полна лешници

Mајкаta на познатиот актер Силвестер Сталоне, неодамна наполни 98 години. Џеки Сталоне во младоста била позната танчерка, но уште тогаш почнала со пластични операции и...

Сцена 28.10.19 | 10:45

Ниту една болка не се споредува со онаа кога ќе загубиш дете, Сталоне прозборе за смртта на синот

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони. За повеќето од нас, одењето на кино е начин...

Филм 27.10.19 | 10:22

Ниту една болка не може да се спореди со онаа кога ќе загубиш дете: Сталоне проговори за смртта на синот

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони Силвестер Сталоне, по загубата на својот...

Естрада 07.10.19 | 18:30

Дијана и Ричард Гир цела вечер се голтаа со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Калеидоскоп 07.10.19 | 12:59

Дијана и Ричард Гир цела вечер се „голтаа“ со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Филм 04.10.19 | 10:26

Сталоне и Лундгрен во нов заеднички проект

Светски познатиот акционен двоец, глумците Силвестер Сталоне и Долф Лундгрен повторно се здружија, сега заради ТВ-проектот „Интернационалец“ (The International), којшто е...

Балкан 04.06.19 | 20:13

Сталоне му преснимуваше клипчиња на Борисов, во видеото се споменува и Македонија

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне денеска имаше пријателска средба со бугарскиот претседател Бојко Борисов. Aктерот престојува во Бугарија каде ќе се снима продолжението...