Ознака: силување србија
Балкан 21.04.21 | 17:48

Обвинителството покрена обвинение за силување за професорот по глума Мика Алексиќ

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ, пренесуваат српските медиуми. Обвинението се однесува на...

Балкан 10.04.21 | 21:52

Нов сексуален скандал во Србија: Пет студентки го обвинуваат професорот Прокиќ за сексуално вознемирување

По случајот со силување на актерки во училиштето на Мика Алексиќ, Факултетот за драмски уметности во Белград започна платформа против насилството, во која беа примени...

Балкан 25.03.21 | 00:00

Лечиќ ѝ се обрати на Штајнфелд: И јас сум силуван

Актерот Бранислав Лечиќ обвинет за силување од колешката Данијела Штајнфелд дека ја силувал пред девет години, се појави на видеоснимка преку која ѝ се обраќа. Лечиќ...

Балкан 23.03.21 | 12:15

Како само ја бранеше Милена Радуловиќ, а не бил ништо подобар од колегата од факултет

Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ, која во исповед за Блиц го обвини педагогот Мирослав Мика Алексиќ за силување, меѓу првите поддршка ѝ пружи токму актерот...

Балкан 23.03.21 | 10:50

Новинарката Христина Стоиљковиќ е втората жртва на Бранислав Лечиќ

По тврдењето на актерката Даниела Штајнфелд дека била жртва на сексуално злоставување на колегата актер, режисер и поранешен министер за култура Бранислав Лечиќ, се...

Балкан 23.03.21 | 10:39

Бранислав Лечиќ: Обвинението за силување е гнасна лага која се обидува да ме дискредитира

По обвинувањата на актерката Даниела Штајнфелд дека била силувана од страна на Бранислав Лечиќ се огласи и актерот кој за ова обвинение вели дека е гнасна лага која...

Балкан 23.03.21 | 09:16

Дали си нормална, тоа е чест, а не загрозеност: Лечиќ го признал силувањето

Актерката Данијела Штајнфелд во интервју открива дека ја силувал актерот Бранислав Лечиќ. Таа вели дека тоа се случило на 7 мај 2012 година, над Белград. Таа вечер, тој...

Филм 18.01.21 | 19:36

Судот му одреди притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Српски Блиц дознава дека на професорот Мика Алексиќ му е одреден притвор. Порталот кој ексклузивно го објави сведоштовото на српската актерка Милена Радуловиќ, која...

Филм 17.01.21 | 17:52

И Наташа Нинковиќ не може да си дојде на себе: Тој не криеше каков однос има со децата….

Славната српска актерка Наташа Нинковиќ (48) вели дека не може да си дојде на себе по веста дека педагогот Мика Алексиќ ги силувал своите малолетни ученички. Читам и не...

Филм 17.01.21 | 17:02

Бранислав Лечиќ на страната на жртвите наместо на колегата од факултет: Храбри жени, ја имате мојата поддршка!

Освен актерката Милена Радуловиќ, која во исповед за Блис го обвинува српскиот педагог Мирослав Мика Алексиќ за силување, и неколку други девојки, од кои некои малолетни,...

Балкан 17.01.21 | 08:50

Приведен познатиот српски учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, ученички го обвинуваат за силување

Мирослав Мика Алексиќ, познатиот српски режисер, сценарист и учител по глума синоќа бил уапсен во Белград бидејќи ученички од неговата школа го обвинуваат за силување...