Ознака: силувач
Црна хроника 25.12.20 | 16:38

Ја силувал, боксирал, навредувал – продолжен притворот на скопски монструм

Силувач од Скопје кој жртвата со сила ја принудил на обљуба во станот на неговата мајка, денеска заработи обвинение поднесено од јавен обвинител од Основното јавно...

Свет 06.01.20 | 22:30

Доживотен затвор за студент кој силувал мажи

Студент одговорен за стотици силувања е наречен најголемиот силувач во историјата на Британија и е осуден за повеќе од 150 кривични дела сторени во повеќе од две и пол...

Црна хроника 01.01.20 | 17:22

Апсење во Виница: Приведен маж за силување на дете

Вчера во 15.40 часот на ул.„Димитар Осоговски“ во Виница, полициски службеници го лишиле од слобода Л.И.(66) од Виница, постапувајќи по претходна пријава за постоење основи...

Калеидоскоп 03.12.19 | 19:51

Се соочи со својот силувач и се онесвести: Имав 14 години кога ме силуваше, знаеш!?

Во програмата на ирачката државна телевизија беше прокажано соочувањето на грабната и силувана припадничка на етничкото и верско малцинство Јазиди со припадник на...

Свет 14.11.19 | 22:11

Силувал брат и сестра пред очите на нивната мајка, потоа тргнал во поголем поход

На вчерашното судење во Лондон, осомничениот сериски силувач Џозеф Мекен признал дека врзал жена и ја принудил да ги слуша врисоците на нејзиниот син и ќерка додека...

Свет 19.10.19 | 21:24

Му го отсекол пенисот на мажот што му ја силувал сопругата

Дваесетиседумгодишен Украинец му го пресекол пенисот на човекот што му ја силувал сопругата. Инцидентот се случил во селото Шеченково, Украина. Жената била во ресторан...