Ознака: Шуто Оризари
Сервиси 14.08.20 | 09:53

Без вода се неколку улици во Шуто Оризари

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф100 мм на улица Овчеполска 15, прекин на водоснабдувањето ќе има за корисниците од улиците Овчеполска, Брсјачка Буна и Индира...

Македонија 12.07.20 | 22:00

Кандидати на СДСМ краделе струја за гласови?!

Жителите на Шуто Оризари откриваат дека кандидати за пратеници од СДСМ незаконски приклучувале улично осветлување во замена за гласови. Сведоци на овие случувања за...

Скопје 10.07.20 | 19:27

Демир: Нема крај на лудилото на СДСМ во Шуто Оризари

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 2, Ерџан Демир, на својот фејсбук-профил објави фотографии за кои тврди дека докажуваат како неговиот против-кандидат...

Македонија 09.07.20 | 21:54

Заев од Шуто Оризари: Јас се радував со вас на новите улици со бекатон плочки

Во Шуто Оризари победува коалицијата „Можеме“, победува единството и заедништвото. Секојпат ми е чест да зборувам пред ромскиот народ, знаеме дека можеме уште повеќе...

Македонија 09.07.20 | 19:50

Спасовски повика Ромите да се обединат против оние кои играат мајтап со ромскиот јазик

Носителот на ИЕ2 од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски и носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска попладнево се на средби со граѓани на скопската...

Македонија 03.07.20 | 17:12

Мизрахи од Шуто Оризари: Не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце…

И не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце… #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова И не мора да Ви се обраќам на ромски, кога Ви се обраќам од срце…#ИсправиСеМакедонијо#ОдбериОбнова Gepostet...

Економија 03.07.20 | 16:51

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри регионални државни патишта

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Шуто Оризари од каде што истакна дека овие избори граѓаните...

Македонија 03.07.20 | 16:27

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски...

Македонија 01.07.20 | 15:47

Спасовски од Шуто Оризари: Направивме пресврт и разлика, станавме држава која се стреми сите да имаат еднакви права

Техничкиот премиер Оливер Спасовски и заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денеска извршија увид во работите на училиштето...

Македонија 29.06.20 | 19:27

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска оствари работна средба со граѓаните од Шуто Оризари на која ги информираше дека МВР ги презема сите неопходни мерки...

Економија 29.06.20 | 17:55

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на листата во изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше на средба со граѓаните во скопската населба Шуто Оризари. Луѓе...

Скопје 21.03.20 | 17:19

Затворен пазарот во Шуто Оризари

Државниот пазарен инспекторат заедно со Управата за јавни приходи за само 45 минути го затвориле пазарот во Шуто Оризари. Оттаму велат дека ќе бидат затворени сите оние...

Македонија 26.01.20 | 19:01

Чулев во Шуто Оризари: Помина времето на шерифи и недопирливи

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев го посети Полициското одделение Шуто Оризари и проговори со вработените говореше  за тоа дека главен фокус во работењето...

Црна хроника 10.01.20 | 20:32

Детали за пожарот во Шуто Оризари: Од пожарот се урнал плафонот во собата во која биле децата

Во пожар што попладнево се случил во населбата Шуто Оризари загинале две деца на возраст од три години и година и половина. Според информациите од Противпожарната единица,...

Скопје 10.01.20 | 18:46

Мизрахи за пожарот во Шуто Оризари: Ќе сторам се што е во моја надлежност да им помогнам на семејствата

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи попладнево беше во посета на опожарената куќа во Шуто Оризари и на семејството чиишто малолетни деца загинаа...

Скопје 10.01.20 | 18:11

Ќе се додели помош за семејството во Шуто Оризари кое остана без двете деца во пожар

Премиерот Оливер Спасовски попладнево заедно со претставници на институциите, беше во посета на местото каде што се случи пожар во семејна куќа во Шуто Оризари, во која...

Црна хроника 10.01.20 | 16:32

Трагедија: Две деца изгореа во пожар во Шуто Оризари

Две деца загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа. Пожарот за кратко се раширил и зафатил дел од околните куќи. Гореле четири од...

Свет 28.09.19 | 13:30

Ова е најотровното место на светот – како наша Шутка

Иако Чернобил поради катастрофата во нуклеарната централа е еден вид на симбол за токсичен град, ова место според институтот „Блексмит“ е најотровното место на светот. Станува...

Скопје 11.09.19 | 15:39

Престанете да не почнам брутално да се понашам: Новинари избркани од Шутка, Дудуш никаде го нема

Екипа на ТВ Алфа се обидела да стапи во контакт со градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш откако добиле сознанија од жители на општината дека градоначалникот од...

Црна хроника 13.05.19 | 15:30

Скопјанец нападнат во Шутка: Му ги испрскале очите, па со остар предмет го проболе во вратот

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Шуто Оризари, Е.И. (20) од Скопје бил нападнат од повеќе непознати лица. Според пријавата, најпрвин едно...