Ознака: шпион
Свет 18.11.20 | 19:36

Агент на полската тајна служба работел како кинески шпион

Поранешен агент на полската тајна служба и кинески државјанин кој работел во телекомуникациска компанија се обвинети дека работеле како шпиони за Кина. Како што соопшти...

Свет 14.07.20 | 12:27

Иран егзекутираше наводен шпион кој работел за ЦИА

Поранешен вработен во министерството за одбрана на Иран, кој продавал информации на американската Централна разузнавачка агенција, егзекутиран е минатата седмица,...

Балкан 02.12.19 | 10:23

Лука Модриќ го плаќал хрватскиот шпион во Србија?

Поранешниот припадник на МУП, Дражен Летиќ, му доставил на својот колега во Хрватска Никола Кајкиќ фалсификувани документи кои биле користени за дискредитација на...

Балкан 22.11.19 | 12:08

Откриен идентитетот на Србинот во шпионската афера

На видеото со рускиот воен разузнавач е потполковникот во српската војска З.К., а безбедносните служби проверуваат дали тој за пари издавал доверливи податоци, објави...

Балкан 13.07.19 | 08:27

Вучиќ го шпионираат од Македонија, главиот центар сместен во автосалон во Скопје

Иако сите во регионот се обидуваат да ја убедат јавноста дека се залагаат за решавање на косовскиот проблем, изгледа некои од нив зад грб работат против Србија. За тоа...

Балкан 29.04.19 | 11:41

Осомничен шпион за ОАЕ се самоуби во турски затвор

Еден од двајцата осомничени дека шпионирале за Обединетите Арапски Емирати извршил самоубиство со бесење во истанбулскиот затвор Силиври, соопшти денеска турското...

Фудбал 11.01.19 | 16:39

„Лудакот“ Биелса испратил шпион на тренингот на Дерби

Пред вечерашната пресметка помеѓу Лидс и Дерби и претходеше несекојдневен инцидент во кој тренингот на Дерби бил прекинат поради сомнително лице кое стоело покрај...