Ознака: шопинг
Калеидоскоп 15.05.21 | 13:06

Се вакцинирал пет пати и добил пари и ваучери за шопинг!

Медиумите во Србија јавуваат за случај во кој еден човек успеал да го измами системот и се вакцинирра пет пати со цел да добие пари и ваучери за шопинг во трговски центар.

Балкан 14.05.21 | 15:48

Нејаснотии: Која адреса ќе се наведе на формуларот ако одиме на еднодневен шопинг во Солун?

Македонија е меѓу земјите за кои, веќе и официјално постои исклучок од забраната за влез во Грција, согласно министерската одлука објавена во Службен весник, во која...

Балкан 14.01.21 | 09:01

Грција ќе воведе шопинг со претходна најава

Во Грција се размислува да се воведе можност за посета на продавница по претходно закажан и одреден термин. Опцијата наречена „click in shop“ се разгледува за продавниците...

Здравје 26.12.20 | 08:37

Колку време може да се помине во продавница без да се заразите

Здравствените експерти нудат совети како да се заштитите од коронавирус кога сте во маркет или трговски центар, а откриваат и колку време треба да потрошите во продавницата...

Калеидоскоп 10.11.20 | 14:10

Утре е 11.11 – Што означува овој празник

Одбележувањето на Денот на самците – 11.11 (единаесетти ноември) потекнува од Кина од 1990 година. Овој ден е комерцијален празник – како спротивност на Денот на заљубените,...

Економија 07.10.20 | 08:47

Во првата половина од годината македонските граѓани потрошиле речиси 70 милиони евра за онлајн шопинг

Македонските граѓани стекнуваат сѐ поголема доверба кон е-трговијата и онлајн нарачките, а тоа е евидентно од растот на бројот и вредноста на трансакциите со домашни...

Балкан 26.05.20 | 11:46

Граничните рампи се кренаа, Хрватите побрзаа на шопинг во Србија

„Бидејќи Србија ја отвори границата, Хрватите можат да патуваат таму и назад без пречки и без ограничувања, а Славонците почнаа да ја користат таа можност и почнаа да...

Свет 21.05.20 | 18:32

Италијанците се дадоа на шопинг, има попусти до 70 отсто

Откако беше донесена одлуката со која летните попусти низ цела Италија почнуваат на 1 август, трговците почнаа со т.н. меѓусезонски попусти, со цел некако да ги испразнат...

Балкан 09.05.20 | 19:44

До вчера сите чекаа ред за тоалетна хартија, денеска за проба во бутик: Два часа чекаа ред на распродажби во Белград

Во центарот на Белград необична глетка. Редот долг како змија, девојките трпеливо стојат и чекаат. Буквално до вчера беа во ред за тоалетна хартија, квасец, ракавици...

Свет 24.04.20 | 10:42

Градоначалник ги разгневи жените: Бавно купуваат, се создаваат редови!

Градоначалникот на jапонскиот град Осака, Ичиро Мацуи, привлече многу критики на социјалните мрежи, откако изјави дека на жените им треба повеќе време за да купат намирници,...

Македонија 06.02.20 | 14:46

Боки и мајка му отишле на шопинг во Милано пет дена откако ги зел парите од кај Камчев

Бојан Јовановски и неговата мајка Јасмина, заедо со кумата, судијката Мери Дика Георгиевска заминале на шопинг во Милано само неколку дена отако биле земени парите...

Балкан 29.11.19 | 10:25

Попусти и уживање: Во јануари хотелите во Солун по пониски цени

Во ноември можеби и да не постои „Hotel Black Friday“, но затоа во јануари ќе надоместиме со „Hotel Black Weekends“, соопштуваат од Сојузот на хотелиери на Солун. Тие најавуваат дека...

Мода и убавина 31.10.19 | 21:41

Затвор и забрана за влез во „Зара“ за девојка која постојано враќала облека

Tриесет и двегодишната Таниа М.А. од Сарагоса, Шпанија, доби доживотна забрана за влез во сите продавници на „Зара“ во шпанскиот регион Арагон. Младата Шпанка е осудена...