Ознака: шкупи
Фудбал 08.08.22 | 13:07

Седлоски: Одиме на победа со два разлика

Македонскиот фудбалски првак Шкупи утре ќе го игра реваншот од третото квалификациско коло за Лигата на Европа. Противникот на чаирчани, Шамрок од Ирска на првиот меч...

Фудбал 04.08.22 | 09:00

Шкупи вечерва во Даблин по клупска историја

По елиминацијата во Лигата на шампиони, фудбалерите на Шкупи вечерва во Даблин му гостуваат на ирскиот првак Шамрок Роверс во првиот натпревар од 3. квалификациско коло...

Фудбал 19.07.22 | 23:34

Шкупи се враќа непоразен од Загреб

Шкупи одигра 2-2 на гостувањето кај Динамо Загреб во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, патникот понатаму ќе се решава во Скопје. Шкупи...

Фудбал 18.07.22 | 16:49

Фудбалерите на Шкупи спиеле во Мекдоналдс во Виена, претходно одмарале на плажа

Пред утрешниот дуел меѓу Динамо Загреб и Шкупи, хрватски Индекс објави видео на кое се гледа како фудбалерите и тренерите на македонскиот шампион после мечот на Гибралтар ...

Фудбал 18.07.22 | 12:48

Бугарски Лудогорец може да биде следен противник на Шкупи

Доколку во 2. квалификациско коло во Лигата на шампиони (ЛШ) го мине Динамо Загреб, македонскиот фудбалски шамион Шкупи, во следната рунда ќе игра против победникот од...

Фудбал 15.06.22 | 12:22

Шкупи ќе игра против Динамо Загреб ако го помине шампионот на Гибралтар

Македонскиот фудбалски шампион има можност во квалификациите за Лигата на шампионите да игра против хрватскиот шампион и еден од најголемите клубови на овие простори,...

Фудбал 14.06.22 | 13:08

Шкупи го доби Линколн за противник во првото квалификациско коло од ЛШ

Македонскиот фудбалски шампион, Шкупи, во првото коло во квалификациите за Лигата на шампионите ќе игра против шампионот на Гибралтар, Линколн. Првиот натпревар ќе...

Фудбал 08.05.22 | 19:28

Удрен помошникот судија, се степаа и фудбалерите

Натпреварот во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи повторно прекинат, откако со предмет од трибините удрен помошникот на Александар Ставрев, по што се степаа играчите.  

Фудбал 08.05.22 | 16:43

Инцидент пред стадионот во Тетово, повредени играчи и докторот на Шкупи

Како што може да се види од видеата, на нешто повеќе од час пред почетокот на дербито меѓу Шкендија и Шкупи, се случил тежок инцидент пред стадионот во Тетово. Имено при...

Црна хроника 08.05.22 | 16:35

Полицијата не ги пушти фановите на Шкупи во Тетово

Фановите на Шкупи, популарните „Шверцери“ по се изгледа дека нема да присуствуваат на стадионот под Шара и да ги бодрат своите миленици на мечот со Шкендија, кој започнува...

Останати спортови 12.03.22 | 09:41

Шкупи е новиот футсал шампион на Македонија

Футсал Шкупи е новиот шампион на Македонија во футсал. Екипата од Чаир вчера ја совлада Шкендија со 4-0 во Тетово и со тоа стигна до шампионскиот трофеј. По една година...

Фудбал 08.12.21 | 17:04

Чаир слави, Шкупи е есенски првак

Лидерот Шкупи ремизираше попладнево на домашен терен на стадионот во Чаир со актуелниот шампион Шкендија во дерби натпреварот од 17. коло во Првата македонска фудбалска...

Фудбал 21.11.21 | 15:27

Со домашни победи Шкупи и Академија Пандев се задржаа на врвот на Првата лига

Лидерот Шкупи убедливо славеше над Пелистер со 5:0 со што ја задржа предноста од четири бодови пред второпласираната Академија Пандев по 14. коло во Првата македонска...

Фудбал 12.10.21 | 21:30

Шкупи ќе игра пријателски меч со Бешикташ

Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Шкупи, идниот месец, ќе одигра пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ на гостински терен. Шкупи...

Фудбал 14.09.21 | 18:25

Шкендија и Шкупи одиграа без голови

Актуелниот првак Шкендија и вицешампионот Шкупи попладнево без голови на градскиот стадион во Тетово го заокружија 6. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Со...

Фудбал 30.07.21 | 08:44

Дебакл на нашите тимови: Шкупи со 0-5 и Шкендија со 0-9 завршија со Европа

Заврши европската авантура за Шкупи во Конференциската лига на УЕФА со синоќешниот пораз од Санта Клара (0:2). Португалскиот тим и на првиот дуел беше поуспешен со 3:0 и...

Фудбал 22.07.21 | 22:52

Шкендија и Шкупи не се ни за најслабото европско натпреварување

По Шкендија, пораз на европска сцена доживеа и Шкупи (0-3). Португалска Санта Клара беше пресилен противник за Чаирчани. Гостите без без многу напор доминираа на теренот....

Фудбал 19.07.21 | 15:06

На Шкендија и се отвора патот до групната фаза, на Шкупи малку потешко

Половична ждрепка на единствените наши претставници во европските купови.Тетовска Шкендија ако ја минеРига во второто коло, ќе се игра со подобриот од дуелот меѓу Фолгоре...

Фудбал 15.07.21 | 22:35

Реми рамно на триумф: Шкупи се пласира во второто коло од Конференциската лига на УЕФА

Екипата на Шкупи е единствениот македонски претставник кој имаше успешен настап во првото квалификациско коло во евро-куповите. „Чаирчани“ одиграа реми 1:1 на гостувањето...

Фудбал 08.07.21 | 12:58

Струга ќе дебитира во еропските купови, денеска играат и Силекс и Шкупи

Трите македонски учесници во новата Конференциска лига на УЕФА, Силекс, Шкупи и Струга Трим Лум, денеска го имаат своето деби во ова европско клупско фудбалско натпреварување. Ова...