Ознака: Школка
Здравје 25.09.22 | 13:53

Играме заедно различни, а исти: На Школка се одржа настан за зголемување на свесноста за лицата со атипичен развој

Денеска во Градскиот парк на Школка се одржа настан за зголемување на свесноста за лицата со атипичен развој како и за нивно прифаќање, почитување и инклузија во општеството,...

Музика 02.05.22 | 15:47

„Скопски градски фестивал VOL. 3“ на „Школка“ во градски парк

Третото издание на „Скопски градски фестивал“ ќе се одржи на „Школка“ во скопскиот градски парк, започнувајќи на 6 мај. На фестивалот со почеток во 20 часот ќе настапи...

Калеидоскоп 02.07.21 | 10:19

Фестивалот „Поточиња“ во сабота на „Школка“ во парк

По подолго време, поради ситуацијата со коронавирусот, Детскиот музички фестивал „Поточиња“ повторно на отворена сцена и пред публика ќе го одржи своето 18. издание,...

Скопје 08.05.21 | 10:19

Во 11 на Школка Вело родео за Денот на Европа

По повод 9 мај, Денот на Европа, Здружението на Граѓани Еко Логик, традиционално и оваа година организира Вело Родео настани кои се одржуваат во рамки на редовните активности...

Скопје 05.10.20 | 08:50

Денеска на Школка во Градски парк ќе се прикаже цртаниот филм „Тајниот агент Мјау“

Денеска со почеток од 18:30 ќе се одржи бесплатна проекција на анимиран филм за деца во Градски парк (Школка) Во соработка со MFC MK, прикажан ќе виде анимираниот филм „Тајниот...

Македонија 08.09.19 | 14:39

Школката кога ќе се отвори, умира

Богдан Илиевски коментирајки го говорт на Зоран Заев кој денеска го оддржа на Школка во Градски парк Скопје, истакна дека премиерот направил голема утка со симболиката...

Скопје 29.08.19 | 18:08

Шу праиме кога ќе ви се потроши бојата?

Град Скопје експресно реагираше и за зашлака „Школка“ во Градскиот парк, откако во герила акција ноќеска некој го нацртал Сонцето од Кутлеш на објектот кој преднекој...

Скопје 28.08.19 | 14:56

Млади за Македонија: Ја реконструиравме и Школка во Градскиот парк, пирејот се шири и нема да запреме овде!

„Млади за Македонија“ на својата страница на Фејсбук поставија фотографија од Школка во Градскиот парк во Скопје на која е поставено знамето од Кутлеш. Тие напишаа: Градски...