Ознака: шкаљарци
Балкан 13.04.21 | 14:47

Купил стан за ликвидација на виден член на Шкаљарците: Црногорската полиција трага за белграѓанецот Зоран Лекиќ

Белграѓанецот Зоран Лекиќ (32) е осомничен дека купил стан во Подгорица од кој членови на криминална група требало да го надгледуваат и да извршат убиство на Милиќ Миња...

Балкан 13.04.21 | 09:31

Самоубиство или ликвидација: Мртвиот Шкаљарец Далибор Томовиќ – Даба имал контакти со Кавачкиот клан

Црногорската полиција истражува дали Далибор Даба Томовиќ (46), кој беше поврзан „Шкаљарскиот клан“ извршил самоубиство, како што првично се веруваше или е убиен. Неговото...

Балкан 07.04.21 | 10:06

Шкаљарците подготвуваат одмазда за екипата на Веља: Убиството на Вукичевиќ го скрши трпението на црногорскиот клан

Веста дека припадници на криминалната група на Вељко Беливук – Веља Невоља брутално го мачеле и го убиле Лазар Вукичевиќ, навивач на Црвена звезда и наводен член...