Ознака: широка влада
Македонија 08.03.21 | 20:23

Селмани: Заев избрза со понудата за широка влада

Имер Селмани во вечерашното гостување на телевизија Телма оцени дека премиерот Зоран Заев избрзал со понудата за широка влада. Премиерот избрза само после 2- 3 дена откако...

Македонија 19.12.20 | 11:02

Села: Предложивме широка влада кога ни побараа поддршка во парламентот, а Заев тврдеше дека има стабилно мнозинство

Зијадин Села во синоќешното гостување на ТВ21 рече оти чекале 100 дена да видат што ќе направи власта, па да дадат предлози. Сега ние ќе ги дадеме и нашите предлози,...

Македонија 10.12.20 | 08:33

Азири: Широка влада е неизбежна

Потпретседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Елми Азири вели дека формирањето широка влада е неизбежно. Тој во емисијата „Ентер“ на телевизија Шења појасни...

Македонија 09.12.20 | 23:15

Азири: Формирањето широка влада е неизбежно

Потпретседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Елми Азири вели дека формирањето широка влада е неизбежно. Тој во емисијата „Ентер“ на телевизија Шења појасни...