Ознака: шенон доерти
Филм 12.04.21 | 23:55

Тешко болна е, ама верува во чудо: Шенон Доерти дочека уште еден роденден

Американската актерка Шенон Доерти која се прослави по улогата на Бренда во серијата „Беверли Хилс“, денеска го слави својот јубилеен 50-ти роденден. Нејзината борба...

Калеидоскоп 09.10.20 | 15:01

Подготвив фустан за својот погреб, сакам да бидам убава: Актерката која сите ја сакавме, се простува од животот

Ѕвездата на хит серијата од 90-тите, „Беверли Хилс 90210“, Шенон Доерти во моментов се бори со тешка болест и ја загрижи јавноста со серизноста на здравствената состојба....

Естрада 30.09.20 | 23:42

Бренда подготвена за болното „збогум“: Ќе им пишам писма на најмилите

Состојбата на американската актерка Шенон Доерти (49), најпозната како Бренда Волш од хит серијата „Беверли Хилс 90210“, е влошена, па таа полека се подготвува за најлошото. Доерти,...

Естрада 26.09.20 | 12:42

Ѕвездата на „Беверли Хилс“ ја губи битката со страшната болест

Шенон Доерти (49), американска актерка најпозната по улогите како Бренда Волш во тинејџерската серија „Беверли Хилс“ и Пруденс Халивел во „Вештерки“, повторно се бори...

Калеидоскоп 25.03.20 | 10:42

Шенон Доерти бесна на оние кои ја прекршија изолацијата

Актерката Шенон Доерти, која ја паметиме по улогите во „Беверли хилс“ и „Волшебнички“ со години се бори со опасниот рак. Нејзе многу ја плаши оваа ситуација со пандемијата...

Калеидоскоп 11.02.20 | 22:10

Шенон Доерти лажела за болеста за да се извлече на суд

Актерката Шeнoн Доерти пред неколку дена ги шокираше своите фанови објавувајќи дека ракот и се вратил и дека е во четвртиот стадиум од болеста. На тоа реагираше компанијата...

Калеидоскоп 04.02.20 | 20:45

Актерката со потресно признание: Ми се врати ракот, во 4-ти стадиум е“

Актерката Шенон Доерти (48) призна дека ракот на дојка,кој ѝ бил дијагностициран уште во 2015-та година, повторно ѝ се вратил. Прашање е кој ден ќе излезе во јавноста, но ќе...

Филм 28.04.19 | 18:15

Бренда се враќа во „Беверли Хилс“

Шенен Доерти потврди дека ќе биде дел од новата минисерија „БХ90210“ и по 30 години ќе ја репризира улогата на Бренда Волш од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс...

Филм 04.03.19 | 21:39

Бренда уште не кажа „збогум“, но нејзината фотографија кажува сè

Колегите и пријателите се простуваат од американскиот актер Лук Пери, кој денеска почина на 52-годишна возраст. Пери беше актуелен со серијата „Ривердејл“, но, сепак,...

Филм 01.03.19 | 18:30

„Беверли Хилс 90210“ се враќа, но без Бренда и Дилан

Оригиналната актерска постава од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс 90210“ се враќа на малите екрани, пренесува „Варајати“. Џејсон Присли, Џени Гарт, Јан Зиринг,...