Ознака: шега
Калеидоскоп 05.10.22 | 11:46

Ова требаше да е смешно? Невеста на врв на солзи поради „шегата“ на младоженецот

25-годишната невеста од Мексико, Габриела Грајалес,  на својот профил на „ТикТок“ објави што ѝ приреди нејзиниот сопруг сред нивната венчавка, само неколку минути откако...

Свет 02.09.22 | 15:03

Јас сум најпаметниот политичар на светот: Берлускони стана ТикТокер и кажа виц за себе, Путин и Бајден

Поранешниот италијански премиер и лидер на партијата Форца Италија, Силвио Берлускони стана ѕвезда на ТикТок откако неговото прво видео беше прегледано повеќе од три...

Скопје 17.08.21 | 20:10

Чамец заплови по улиците на Шутка по денешниот краткотраен пороен дожд

Краткотрајниот пороен дожд кој попладнево го зафати Скопје ги остави под вода улиците на Шуто Оризари. Жителите на Општината се пошегуваа на своја сметка, а еден од...

Калеидоскоп 01.04.21 | 10:42

Денеска е 1 април, Денот на шегата: Не заборавајте да се пошегувате и да насмеете некого

Денеска е 1 април, Светскиот ден на шегата, кога многумина се трудат со својата досетливост да ги измамат и да ги насмеат другите. Овој ден се обележува со векови, но неговото...

Калеидоскоп 20.12.20 | 08:25

Пијана шега доведе до трагедија: Искрварел до смрт на својата роденденска прослава

Британец загинал за време на прославата на својот 30. Роденден откако бил жртва на непромислена шега од своите пријатели. Сајмон Холдер го прославувал својот роденден...

Свет 10.07.19 | 09:58

Борис Џонсон му спуштил слушалка на Трамп, мислел дека се пранкерите Вован и Лексус

Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за шега. Џонсон еднаш...