Ознака: шатори
Македонија 24.10.20 | 14:39

Кичево без Ковид центар, пациентите се примаат во шатори

Кичево е еден од поголемите градови кои нема ковид центар за лекување на пациенти, туку се примаат пациентите за лекување од корона кризата во шатори. Како што вели директорот...

Балкан 09.10.20 | 17:59

Армијата поставува шатори пред клиничката болница во Загреб

Припадници на хрватската армија денеска почнаа со поставување шатори за распоредување и групирање на болните пред Клиничкиот болнички центар (КБЦ) Загреб, објави хрватското...

Балкан 09.08.20 | 11:24

Не се откажуваат: Демонстрантите пак поставија шатори, бараат Бојко да си замине

Откако полицијата ги отстрани шаторите од клучните раскрсници во Софија во петокот наутро, група демонстранти синоќа ги постави повторно и го блокираше сообраќајот...

Балкан 30.07.20 | 08:57

Демонстрантите поставија шатори, блокиран центарот на Софија

На две крстосници во центарот на Софија целосно е блокиран сообраќајот од страна на демонстрантите кои уште синоќа се заканија дека ќе постават шаторски камп. Полицијата...

Балкан 29.11.19 | 11:13

Рама: Нема повеќе шатори, сите ќе бидат сместени во хотели

Албанскиот премиерот Еди Рама на вонредна владина седница најави дека стручни тимови за проценка на штетите ќе започнат со работа денеска, и дека досега се донирани...