Ознака: шанса за центар
Скопје 15.04.22 | 16:49

„Шанса за Центар“: Институциите да ги расчистат сомнежите за пожарот кај „Треска“

„Шанса за Центар“ пред неколку недели предупреди дека е можен развој на настаните околу поранешната фабрика „Треска“ со цел да се реши урбанистичкото планирање на...

Скопје 23.03.22 | 18:02

Општина Центар контра Шанса за Центар: Не е продавано земјиште кај „Треска“надвор од законот

Општина Центар ги отфрла тврдењата искажани на прес-конференцијата од страна на „Шанса за Центар“. Тие по секоја цена се обидува да ја дефокусира јавноста обвинувајќи...

Скопје 23.03.22 | 17:49

Дали „Треска“ ќе стане новиот Холидеј Ин ?

Шанса за Центар ги повика граѓаните да бидат будни бидејќи, според нив, можни се несакани случувања поврзани со градежните активности на просторот на фабриката Треска. -Добивме...

Скопје 31.12.21 | 11:00

На Нова година: Се сечат дрвјата на првата парцела на Водно за која е издадена градежна дозвола

Утрово на 31 декември, на часови пред Нова Година, инвеститорите не мируваат, работници почнуваат да ги сечат дрвјата на првата парцела на Водно за која е издадена градежна...

Скопје 06.12.21 | 17:57

Се бореа против „Скопје 2014“, а ни го сервираа „Скопје 2021“

Висококатниците кои треба да се изградат на паркингот спроти Градскиот трговски центар ќе доведат до поголемо загадување, а овој предел ќе биде најгусто населен регион...

Скопје 22.11.21 | 15:05

Кучињата лаат, ДУП-от си врви, велат од „Шанса за Центар“ за почетокот на изградба на комплексот „Гранд“

Реакција на „Шанса за Центар“ за почетокот на изградба на комплексот „Гранд“, која ви ја пренесуваме во целост: Почнува градењето на првата од, засега, трите кули...

Скопје 23.10.21 | 14:25

Шанса за Центар ги повикува на дебата партиите во Советот за консензус околу приоритетите

Граѓанската иницијатива Шанса за Центар ги повикува на јавна дебата политичките партии кои освоија места во Советот на општината на која би постигнале консензус околу...

Скопје 21.10.21 | 20:52

Белчева: Ќе коалицираме со вредности и со принципи за решенија базирани на квалитетни анализи

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика Левица и независните советници од листата Шанса за Центар, предводена од Јана Белчева, да се обединат во Советот на Општина Центар. -Како...

Скопје 18.10.21 | 01:16

Шанса за Центар: Со еден советник бевме гласни, со три ќе грмиме

Групата избирачи „Шанса за Центар” објави дека според првичните резултати на нивниот аналитички центар, се наоѓаат на третото место по бројот на освоени гласови на...

Скопје 18.10.21 | 00:53

Шанса за Центар: Со еден советник бевме гласни, со три ќе грмиме

Според првичните резултати, Шанса за Центар е на третото место по бројот на освоени гласови. Од таму се заблагодарија на нивните подржувачи и на нашите гласачите кои...

Скопје 14.09.21 | 11:40

Шанса за Центар: Лаптопите да им се дадат на учениците наместо на советниците

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ чиј носител е актуелната советничка во општината Центар Јана Белчева се противи на усвојување на предлог одлуките кои се...

Скопје 13.09.21 | 12:37

Шанса за Центар: Предизборно се планира приватизација на службените лаптопи, ексклузивитет за Работнички и вработувања во Општината

Предизборно се планира приватизација на службените лаптопи, ексклузивитет за кошаркарскиот клуб Работнички и вработувања во Општината, реагираат од граѓанската иницијатива...

Скопје 18.08.21 | 20:49

„Шанса за Центар“ собра потписи – и официјално одат на избори

„Шанса за Центар“ го собра потребниот број потписи за да оди на избори. Тие ги доставија до Државната изборна комисија. Тие и официјално се учесници на престојните...

Скопје 15.08.21 | 13:30

Започна внатрешната битката на СДСМ за Центар: Другарката на Шекеринска ја претстави „Шанса за Центар“

Поранешната претседателка на Советот на Општина Центар Јана Белчева-Андреевска, која ja предводи листата на независната граѓанска иницијатива „Шанса за Центар“ на...