Ознака: шампиони
Останати спортови 27.05.22 | 09:56

Вимблдон ги менува правилата за објавување на имињата на шампионите

Организаторите на најстариот Грен слем турнир, на нешто повеќе од еден месец пред почетокот на натпреварувањето во предградијата на Лондон донесоа нова одлука околу...

Македонија 04.06.19 | 14:36

Како се организираше славењето на титулата во 2017, а како сега?

Еден е Вардар, титули се две! Првата беше пред две години, а прославата се случи на 6 јуни 2017 година. Втората синоќа, на 3 јуни, доцна на скопскиот плоштад. Илјадници граѓани...

Твитови 03.06.19 | 13:35

Предлог каде би се одржал пречекот на ракометарите…

Една од опциите каде може да поминат ракометарите на македонскиот шампион Вардар.  

Ракомет 16.12.18 | 19:53

Франција е новиот европски шампион во женски ракомет

Франција е новиот европски шампион. Ракометарките на оваа земја во финалето ја совладаа Русија со 24-21 и сосема заслужено се радуваа на првиот залтен медал на Европските...