Ознака: шампион
Кошарка 14.05.20 | 13:46

За првпат од осамостојувањето: Нема да се прогласи кошаркарски шампион

Кошаркарската федерација на Северна Македонија денеска соопшти дека е донесена одлука за завршување на Првата лига во машка конкуренција без да се прогласи шампион. Одлуката...

Калеидоскоп 02.01.20 | 19:35

Анди Исмаили светски шампион во современ танц за деца

Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на светското првенство кое се одржува...

Останати спортови 15.12.19 | 18:16

Александар Волкановски е нов светски шампион во УФЦ

Александар Волкановски, австралиски натпреварувач во мешани боречки вештини со македонско потекло е нов светски шампион во перолесна категорија во престижната УФЦ-серија. Тој...

Останати спортови 02.11.19 | 19:04

Селдин Салиу прв пат настапи за Македонија: Второ место на натпревар во уметничко лизгање во Италија

Петнаесетгодишниот Селдин Салиу од дебарското село Требиште освои второ место на меѓународниот натпревар во уметничко лизгање, кој се одржа во италијанскиот град...

Останати спортови 01.11.19 | 12:07

Селдин Салиу на 15 години е шампион во уметничко лизгање на Италија, а вечерва прв пат настапува под знамето на Македонија

Селдин Салиу има 15 години. Доаѓа од Ростуше. Тој е шампион во уметничко лизгање на Италија и Европски шампион во категорија кадети а вечерва ќе го има првиот натпревар...

Фудбал 14.06.19 | 14:08

14 јуни-Денот кога ФК „Вардар“ стана шампион на Југославија

Еден од најзначајните датум во историјата на Вардар е токму денеска 14 јуни. Овој датум во 1987 година ќе биде запишан со златни букви во историјата. Вардар стана нов шампион...