Ознака: Шабан Шаулиќ
Естрада 22.04.19 | 10:20

На Шабан му родив дете: Шокантна исповед на љубовницата на Шаулиќ

Ивона Неговановиќ Цуца, жената која долги години му беше љубовница на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, тврди дека на Шабан му родила дете. Во најновиот број...

Естрада 19.04.19 | 14:38

Се појави снимка од Шабан и Цуца, направена непосредно пред неговата смрт

Ивона Неговановиќ Цуца, дологодишната љубовница на Шабан Шаулиќ, за новиот број на српски Свет, раскажала неверојатни детали од нивната врска, која сите ќе ги остави...

Естрада 19.04.19 | 13:42

Ќерката на Шабан Шаулиќ прозборе за тестаментот на пејачот, еве кому ќе му припадне имотот и наследството

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот тестамен за кој се појавија доста...

Сцена 24.03.19 | 16:42

По трагедијата: Семејството на Шабан со важна одлука

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија. И по еден месец од неговата смрт, болката и тагата за пејачот...

Естрада 20.03.19 | 16:41

Пресметка на семејството Шаулиќ со убиецот на Шабан: Еве што ќе му направат на Турчинот кој го предизвика судирот

Семејството на Шабан Шаулиќ ќе го тужи Алсин Левант, кој го предизвика судирот во кој пејачот загина на 17 февруари. Нивната намера е Турчинот кој возел пијан и без возачка...

Естрада 20.03.19 | 13:25

Сопругата на Шабан Шаулиќ не може да се помири со смртта на сопругот, 30 дена нема излезено од дома

Гордана Шаулиќ, сопругата на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ одбива да го напушти нивниот семеен дом на Дедиње, иако нејзините деца веќе неколку пати имаат предложено...

Естрада 17.03.19 | 10:46

Чудни приказни од соседите – Шабан се повампири

Фолк ѕвездата Шабан Шаулиќ загина на 17 февруари во сообраќајна несреќа во Германија враќајќи се од настап. Погребан е без никакви верски церемонии на 22 февруари, неговите...

Естрада 17.03.19 | 09:53

На гробот на Шабан Шаулиќ осамнаa стихови кои нема да ве остават рамнодушни

И еден месец по смртта на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ обожавателите не можат да се помират со неговото ненадејно заминување од овој свет. На гробот на фолк-пејачот...

Естрада 07.03.19 | 18:20

Видео кое е снимено ноќта кога почина Шабан Шаулиќ – Цела кафеана на нозе почна да крши од тага и сите пари им ги дадоа на музичарите

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, загина на 17 февруари во тешка сообраќајна несреќа во Германија, а цел Балкан се уште тагува за него. Гласот и песните на Шабан...

Естрада 02.03.19 | 14:33

Никој на гробот на Шабан Шаулиќ

Во согласност со православните обичаи на денешната Задушница, денес, на 2 март 2019, на Новите гробишата во Белград на местото каде што еден до друг се погребани прерано...

Естрада 01.03.19 | 22:53

Илда Шаулиќ за полубратот Роберт: Му ја посакувам сета среќа

По појавувањето на погребот на Шабан Шаулиќ, неговиот вонбрачен син Роберт Омљев стана фокус на медиумското внимание. Тој на новинарите им рекол дека никогаш не комуницирал...

Естрада 01.03.19 | 18:07

Талентиран, но неписмен: ПГП-РТС не го вработил Шабан зашто немал академија

Шабан Шаулиќ во 1981 година проговорил јавно за неговата популарност. Уште тогаш, било јасно дека ќе стане крал на народната музика. Со завршено основно училиште и огромен...

Естрада 28.02.19 | 12:37

Лоши вести од Германија

Кумот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ, кој исто така беше во автомобилот на смртта, е итно опериран во Германија. Слободан Боби Стојадиновиќ беше тепко повреден...

Естрада 28.02.19 | 12:28

Да не беше Гоца, Шабан ќе беше просјак

Пејачот Хасан Дудиќ, кој му е прв братучед на Шабан Шаулиќ вели дека Шабан ќе немал скршена пара да не била неговата сопруга Гордана, која го стегала ременот. Фолк пејачот...

Естрада 27.02.19 | 18:47

Синот на Шабан запеа негова песна: Ќе се распаметите кога ќе чуете колку гласот му е сличен со татковиот

Освен Илда, талентот од легендарниот крал на народната мзуика Шабан Шаулиќ, го наследил и неговиот син Михајло. Тој во една прилика покажа пред полна кафеана колку е...

Естрада 25.02.19 | 20:37

Шабан Шаулиќ не дочека да му се оствари најголемата желба…

Шабан Шаулиќ бил на чекор од тоа да му се оствари најголемата животна желба – да го ожени синот единец Михајло. Два дека пред смртта Шаулиќ правел список на гости за...

Естрада 24.02.19 | 21:12

Никој не знае од кого е, а сопругата на Шабан го пронајде ова па почна да плаче

Семејството Шаулиќ, блиски роднини и пријатели утрово го посетија вечното почивалиште на кралот на народната музика. Гробното место на Шабан е целото прекриено со многу...

Естрада 24.02.19 | 19:30

Мистериозна несреќа: Семејството на Шаулиќ го обвинува менаџерот за смртта на пејачот

Семејството на трагично настраданиот Шабан Шаулиќ, кој загина во тешка сообраќајна несреќа пред 7 дена во близина на Германскиот град Билефелд, огорчена е и лута на...

Калеидоскоп 24.02.19 | 18:18

Горди Албанци е трагата која води кон сомнежот во случајот Шабан Шаулиќ

Српските медуми истражуваа и дојдоа до сознание кое вели дека Алсин Левент, германски Турчин, кој ја предизвика сообраќајката во Германија, во која настрада Шабан Шаулиќ,...

Естрада 24.02.19 | 17:42

Семејната куќа на Шабан Шаулиќ во Шабац ќе се претвори во спомен дом

Семејството на Шабан Шаулиќ одлучи во негова чест да направат спомен куќа во родниот Шабац. Како што дознава Информер, оваа идеја ја дала младата ќерка на пејачот Илда,...