Ознака: Шабан Шаулиќ
Естрада 15.01.20 | 18:39

Се огласи вдовицата на Шабан: Турчинот што го усмрти мојот сопруг…

Гордана Шаулиќ верува во правдата и во судот во Германија. Вдовицата на Шабан Шаулиќ, Гордана (62), се огласи по повод гласините дека Турчинот што е виновен за сообраќајната...

Естрада 13.01.20 | 10:05

Исчезна возачот кој го усмрти Шабан Шаулиќ

Исин Левент, кој налета на автомобилот во кој беше фолк пејачот Шабан Шаулиќ исчесна. 36 годишниот Турчин кој се уште чека судење исчезна од градот Гитерслоа. Тој се брани...

Калеидоскоп 06.12.19 | 13:37

Тато, чекај ме на оној свет, не сум добро: Синот на Шабан на смртна постела

Вонбрачниот син на покојниот Шабан Шаулиќ наводно е на смртна постела. Не сум добро. Тато чекај ме – рекол Роберт Шаулиќ(47). Познато е дека тој е во тешка финансиска...

Естрада 11.11.19 | 21:50

Десната рака на „кралот“: Сопругата на Шабан Шаулиќ се потсети на својот сопруг

Изминаа девет месеци од загинувањето на фолк пејачот Шабан Шаулиќ. Сопругата Гордана се уште не може да преболи. Таа редовно објавува фотографии на Инстаграм на кои...

Естрада 20.09.19 | 11:34

За него никој не знаел: Синот на Шабан си пукал во глава, оставил потресно писмо за кралот на песната

Откако кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ трагично го изгуби животот, се дозна дека минатата година наводно неговиот вонбрачент син кој никогаш не го запознал,...

Естрада 18.09.19 | 19:37

Да ви го стопи срцето: Малата Ема пее песна посветена на трагично настраданиот дедо Шабан

Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот...

Естрада 06.09.19 | 11:36

Потресна порака од Гордана за роденденот на Шабан: Недостига гласот кој лечеше сè

Вдовицата на кралот на народната музика со емотивна порака го одбележа денот кога е роден Шабан Шаулиќ. Недостига гласот кој лечеше сè, порача меѓу останатото Гордана...

Естрада 10.08.19 | 19:27

Колегите и семејството на гробот на Шаулиќ: Тажна слика од шестмесечниот помен

Денеска се одбележа шестмесечниот помен за кралот на народната музика Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа во Германија. Поменот се одржа на Новите гробишта...

Естрада 05.08.19 | 19:38

Наскоро пред германскиот суд: Што пишува во обвинението против Алсин Левент

Скоро пет месеци по трагичната смрт на балканската ѕвезда Шабан Шаулиќ (67), обвинителството во Билефелд, Германија, покрена обвинение против возачот кој ја предизвика...

Естрада 04.06.19 | 09:27

Шабан сокрил 2 милиони евра од децата и Гоца: Ова се условите да им се пристапи на парите

Пејачот на народна музика Шабан Шаулиќ, кој во февруари трагично настрада во собраќајна несреќа, поседувал тајна сметка во банка во Германија, каде го изгуби животот...

Естрада 20.05.19 | 09:54

Страшно откритие: На Шабан Шаулиќ му го наместиле загинувањето?

На Шабан Шаулиќ наместено му е загинувањето, пишува српски Свет. Според таблоидот, убиството на кралот на народната музика, го нарачала естрадната мафија бидејќи Шабан...

Калеидоскоп 13.05.19 | 13:20

Цуца која што тврди дека му родила вонбрачно дете на Шабан Шаулиќ го ограбила станот каде што живеела под кирија

Ивона Неговановиќ – Цуца го ограбила станот на поранешната газдарица Лилјана Мириќ, кај која живеела помалку од една година. Сопственичката на станот во Чукарица поднела...

Естрада 07.05.19 | 12:52

Го уби Шабан Шаулиќ, а сега е пуштен од притвор: Турчинот добива смртни закани

Турчинот Алсан Левент кој се товари за убиство на кралот на народната музика Шабан Шаулиќ судењето ќе го чека надвор од затвор. Ни достави адреса и веќе не е актуелна...

Естрада 06.05.19 | 19:30

Семејството на Шабан во очај: Возачот кој ја предизвика несреќата не бил само пијан и без возачка дозвола

Истрагата откри нови детали за возачот кој ја предизвика несреќата во која животот го загубија кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ и музичарот Мирсад Кериќ. Турчинот...

Естрада 06.05.19 | 10:34

Имав 14 години кога се запознавме, пола живот сум со него, секс од друг не ми треба

Ивона Неговановиќ – Цуца, долгогодишната љубовница на Шабан Шаулиќ, специјално за српски „Свет“ открива детали за кои досега не зборувала. Кралот на народната музика...

Естрада 22.04.19 | 10:20

На Шабан му родив дете: Шокантна исповед на љубовницата на Шаулиќ

Ивона Неговановиќ Цуца, жената која долги години му беше љубовница на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, тврди дека на Шабан му родила дете. Во најновиот број...

Естрада 19.04.19 | 14:38

Се појави снимка од Шабан и Цуца, направена непосредно пред неговата смрт

Ивона Неговановиќ Цуца, дологодишната љубовница на Шабан Шаулиќ, за новиот број на српски Свет, раскажала неверојатни детали од нивната врска, која сите ќе ги остави...

Естрада 19.04.19 | 13:42

Ќерката на Шабан Шаулиќ прозборе за тестаментот на пејачот, еве кому ќе му припадне имотот и наследството

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот тестамен за кој се појавија доста...

Сцена 24.03.19 | 16:42

По трагедијата: Семејството на Шабан со важна одлука

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија. И по еден месец од неговата смрт, болката и тагата за пејачот...

Естрада 20.03.19 | 16:41

Пресметка на семејството Шаулиќ со убиецот на Шабан: Еве што ќе му направат на Турчинот кој го предизвика судирот

Семејството на Шабан Шаулиќ ќе го тужи Алсин Левант, кој го предизвика судирот во кој пејачот загина на 17 февруари. Нивната намера е Турчинот кој возел пијан и без возачка...