Ознака: северина и игор којиќ
Естрада 14.02.21 | 16:43

Конечно за Денот на вљубените Северина прозборе за бракот

Хрватската пејачка Северна Којиќ, која со месеци не живее во семејниот дом во Белград, и овој празник, како и Божик, го минува сама во хрватска. Таа и Игор се разделија...

Естрада 30.07.20 | 14:58

Сака да ѝ земе пола од имотот: Игор дебело ќе го наплати бракот со Северина

Игор и Северина дефинитивно се разведуваат. Сопружниците веќе ги предале документите за развод но по се изгледа тоа нема да оди лесно бидејќи Игор решил дебело да го...

Сцена 27.11.19 | 14:08

Едната сестра се откажала од Северина: Не ѝ го прости бракот со Игор Којиќ

Едната од сестрите на Северина, Зденка Вучковиќ, јавно се откажала од каква била врска со својата популарна сестра, а причина за тоа е никој друг, туку сопругот Игор Којиќ. Таа...

Естрада 18.10.19 | 20:45

По обвинувањата за злоставување, се огласи и Милан Поповиќ

Откако хрватската пејачка Северина Којиќ преку прес-конференција објави низ што сè поминува за време на борбата за старателство за нејзиниот син Александар, како и...

Естрада 16.10.19 | 09:37

Челото на Александар ќе ги чини 750 евра казна

По барање на бизнисменот Милан Поповиќ, Општинскиот граѓански суд во Загреб донесе привремена мерка за забрана за објавување фотографии на социјалните мрежи и медиумите...

Естрада 31.07.19 | 20:55

Не им одело: По само четири месеци Северина му даде отказ на Игор

Со месеци се шпекулира за тоа што се случува со кариерата на Северина, особено откако ја раскина соработката со менаџерот Томица Петровиќ и откажа концерти. Регионалните...

Музика 19.12.18 | 21:40

Многу емоции во пораката од Северина за разводот

Иако последните неколку недели се шпекулира дека Северина и Игор се разведуваат поради друга жена, хрватската пејачка неколку пати објавуваше фотодокази дека шпекулациие...

Музика 12.12.18 | 11:22

Погледите кажаа се: Ни трага од разводот на Северина и Игор!

Последниве денови Игор и Северина Којиќ ги полнат весниците со наводните шпекулации за разводот и прекинот на нивната љубов. Тие досега не се огласуваа по повод оваа...

Калеидоскоп 06.12.18 | 13:20

Северина се разведува од Игор поради познатата водителка

Северина Којиќ решила да се разведе од сопругот Игор Којиќ после не цели три и пол години брак, што е и причината поради која српската снаа не се појавила на концертot...