Ознака: серхио рамос
Фудбал 30.09.19 | 10:04

Серхио Рамос ќе го пропушти дербито со Барселона?

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос може да биде суспендиран четири натпревари поради пријавата на делегатот по средбата од 7. коло од првенството на Шпанија со...

Фудбал 09.09.19 | 12:20

Рамос: Сакам да одиграм 200 натпревари за репрезентацијата на Шпанија

Дефанзивецот на Шпанија, Серхио Рамос, по победата над Фарски Острови (4-0) во квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020, соопшти дека има намера да стигне до 200 одиграни натпревари...

Фудбал 06.09.19 | 09:33

Со голот против Романија, Серхио Рамос го надмина Телмо Сара

Со својот гол против Романија, Серхио Рамос продолжи да се искачува на врвот на листата на стрелци на „фуријата“, откако веќе е пред легендата Телмо Сара. Дефанзивецот...

Фудбал 16.06.19 | 18:14

Фудбалскиот џет-сет на свадба кај Серхио Рамос

Капитенот на шпанската репрезентација и Реал Мадрид, Серхио Рамос синоќа во Севиља се венчаше со својата долгогодишна девојка, Пилар Рубио. Парот изгледаше прекрасно,...

Фудбал 14.06.19 | 20:43

Рамос платил милион евра за оваа група да му свири на свадба

Утре на неговиот имот во Малага, капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос ќе го каже судбоносното „да“ на својата девојка Пилар Рубио. Шпанските медиуми ја нарекуваат...

Фудбал 13.06.19 | 13:26

Ќе дојде Пике, ќе дојде и Бекам на свадбата на Рамос, но Роналдо не, еве зошто

Серхио Рамос следниот викенд ќе прави венчавка во Севиља, а на церемонијата се поканети дури 500 гости. Интересно, еден од тие 500 поканети нема да биде Кристијано Роналдо,...

Фудбал 30.05.19 | 17:20

Рамос сака да се пензионира во Реал

Серхио Рамос останува во Мадрид и сака да ја заврши кариерата како фудбалер на Реал, пишува денеска шпанскиот „Ел Чирингито“. Рамос конечната одлука да остане во кралскиот...

Фудбал 13.05.19 | 19:36

Сопругата на Рамос, Пилар Рубио се појавила гола пред камерите

Пилар Рубио, сопругата на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, се наоѓа во центарот на внимание во шпанските медиуми заради видео снимка која настанала пред 14 години. Во...

Фудбал 02.03.19 | 10:55

Реал со проблеми во одбраната пред вечерашното „Ел Класико“, Рамос неизвесен

По поразот во Купот во средата од вечниот ривал Барселона (0-3), Реал Мадрид вечерва повторно ќе го угости истиот противник, овој пат во Ла Лига, а „кралевите“ имаат сериозни...

Фудбал 14.02.19 | 10:07

Рамос призна дека намерно доби жолт картон на натпревар со Ајакс

Капитенот на Реал, Серхио Рамос изјави дека со намера добил жолт картон на првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите со Ајакс (1-2) за да избегне дисквалификација...

Фудбал 10.01.19 | 09:26

Модриќ, Рамос и Бензема до соиграчите: Кој не може да гине за клубот, нека си оди!

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид се наоѓа во серија лоши резултати, во последните две кола освои само 1 бод, па поради тоа се случил бурен состанок во тренинг центарот на...