Ознака: серхио агуеро
Фудбал 09.08.21 | 15:28

На Агуеро прво не му се играше без Меси, а сега се повреди

Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро се здоби со потешка повреда на потокленицата. Триесет и тригодишниот фудбалер ќе биде надвор од терените околу 10 недели, објави...

Фудбал 31.05.21 | 18:24

Агуеро прво официјално засилување за Барселона за идната сезона

Аргентинскиот репрезентативец, Серхио Агуеро, е нов член на Барселона. Агуеро со Браселона ќе потпише двегодишен договор со отштетна клаузула од 100 милиони евра, а на...

Фудбал 01.09.20 | 16:33

Поранешниот зет на Марадона се враќа на тренинзите по повредата

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро започна со тренинзи по повредата на коленото. Триесет и двегодишниот напаѓач повредата ја доби на крајот на јуни, поради што...

Фудбал 24.06.20 | 16:03

Поранешниот зет на Марадона оди на операција

Топ стрелецот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро утре ќе биде подложен на операција на коленото во Барселона. Ова го откри тимскиот менаџер Пеп Гвардиола. – По интервенцијата,...

Фудбал 30.04.20 | 21:14

Поранешниот зет на Марадона вели дека цело време е дома со девојката

Sвездата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро изрази загриженост за евентуално обновување на шампионатот во Англија. Напаѓачот призна дека постои страв кај играчите. Екипите...

Фудбал 28.04.20 | 09:47

Агуеро застана на страната на Меси

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро зборуваше за тоа како напаѓачот на Барселона, Лионел Меси доживува неуспеси во дресот на Аргентина. – Многу сме тажни што...

Фудбал 01.09.19 | 14:27

Само тројца фудбалери успеале да постигнат по 6 гола во август во Премиер лигата

Со вчерашните два гола кои ги постигна против Брајтон, Серхио Агуеро влезе во елтино друштво во историјата на Премиер Лигата. Аргентинскиот напаѓач беше двоен стрелец...

Фудбал 03.02.19 | 20:09

Хет-трик на Агуеро

Аргентинскиот интернационалец во редовите на Манчестер сити постигна трио гола во вечерашниот триумф над Арсенал со 3:1. Серхио Агуеро погоди во првата, 44 и 61 минута. Стрелец...

Фудбал 04.01.19 | 10:07

Менди со необична порака до Агуеро: Те сакам повеќе од жена ти

Манчестер сити синоќа го совлада Ливерпул со 2-1 во дербито на Премиерлигата и се врати во трката за титулата. Серхио Агуеро беше еден од најдобрите на теренот и стрелец...