Ознака: сергеј варошлија
Црна хроника 03.03.20 | 12:48

Варошлија ѝ подели комплименти на Катица Јанева за изгледот, а таа возврати: Па, јас сум убава жена

Пред почетокот на денешното рочиште на предметот „Рекет“ дојде до интересна средба. Во холот пред судската сала стилистот Сергеј Варошлија, кој денеска беше сведок...

Црна хроника 03.03.20 | 11:54

Варошлија: Ми одземаа чанти и чевли, мислеа дека се што е брендирано е на Боки 13

Стилистот Сергеј Варошлија на денешното сведочење на рочиштето за случајот “Рекет”посочи дека со Бојан Јовановски се познавале 15-на години, и многу се дружеле. Според...

Македонија 03.03.20 | 08:00

Продолжува „Рекет“, ќе се појават ли Панделевски и Сергеј Варошлија?

Денеска продолжува случајот „Рекет“. Како сведоци на Бојан Јовановски треба да се појават Дејан Панделевски и стилистот Сергеј Варошлија“. Панделевски требаше да...

Црна хроника 27.02.20 | 13:38

За утре е закажан Панделевски, следуваат Сергеј, Јовче, Тодоровиќ како сведоци на Боки 13

Првообвнетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски како сведоци во своја одбрана повика неколку видни личности од естрадата, бизнисот и политиката. Нивното испрашување...

Македонија 29.01.20 | 11:22

Дента кога го уапсија Боки со Лила, Сергеј и Кочишки тргнале на Миконос

На денешното сведочење за судењето на „Рекет“, Лила Стојановска потврди дека била во автомобилот кога Бојан Јовановски беше приведен. Заедно со нив биле и Сергеј Варошлија...

Македонија 06.12.19 | 12:02

Боки и Сергеј со мутирани гласови го малтерирале Ацо Кабранов по телефон

Орце Камчев на денешното рочиште проговори за односот кој Боки 13 го имал со вработените во 1 ТВ. Како пример го наведе главниот уредник Ацо Кабранов. Според Камчев, Боки...

Калеидоскоп 19.08.19 | 19:27

Сергеј со емотивна честитка за Боки13: „Се проаѓа“ битно да си ми жив и здрав!

На својот Фејсбук профил познатиот ТВ Водител Сергеј Варошлија му посвети емотивна порака за роденден на познатиот Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во случајот...

Твитови 14.08.19 | 00:09

Сергеј му се закани на Заев со штикла

Врие твитер… Една од досетливите шеги на сметка на премиерот Зоран Заев кој вечерва се ситакна со изјавата дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта:

Естрада 24.01.19 | 17:00

Сергеј не смее да користи фотографии од социјалните мрежи без согласност

Водителот и моден критичар Сергеј Варошлија го прекршил членот 61 став 1 алинеја 1 од Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, констатира Агенцијата за медиумите....

Естрада 19.01.19 | 23:38

Ја нарече „мутирана Лила“, ама Бојана не му молчеше како другите

Изгледаш како мутирана Лила. Ова е само една, од многуте навреди на сметка на нејзиниот физички изглед, кои Сергеј Варошлија ѝ ги упати на Бојана Скендеровска. Некогашната...

Мода и убавина 07.12.18 | 14:44

Ќе плати ли скапо Сергеј Варошлија за радиоактивните чевличиња?!

Однесувањето и комуникацијата на Сергеј Варошлија се спротивни на начелото за заштита на достоинството на личноста и се непримерни за јавна комуникација преку телевизија....