Ознака: сергеј самсоненко
Ракомет 05.02.20 | 19:45

Самсоненко останува во Вардар!

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко, имаше состанок со управата и фудбалерите на најтрофејниот клуб на кој било соопштено дека тој останува меѓу „црвено-црните“...

Фудбал 30.01.20 | 11:23

Приказните и политичките игри кој ги внесовте, спакувајте ги и подалеку од Вардар!

Вардаровите навивачи „Комити“ по последните информации за заминувањето на спонзорот Сегеј Самсоненко, порачаа дека крајно е време црвено-црната гордост да се тргне...

Останати спортови 29.01.20 | 21:33

Власта во заминување донесе клуч за Вардар – режимот на Заев удри по македонскиот спорт

Барајте си нови клубови – оваа вест им била соопштена на ракометарите од РК Вардар. Според неофицијални извори ваквата вест на ракометарите им била соопштена во текот...

Фудбал 29.01.20 | 20:13

Дали политичките игри му пресудија на „Вардар“? Самсоненко заминува од клубот

Сергеј Самсоненко си заминува од фудбалскиот клуб „Вардар“. Сите сте слободни да си барате нови клубови, додека има време, биле зборовите со кои Самсонеко им се обратил...

Ракомет 18.10.19 | 21:06

Близок соработник на Самсоненко причина за проблемите во РК И ФК Вардар

Поранешен близок соработник на Сергеј Самсоненко, заедно со сопственик на фирма, се обидуваат да му земат речиси два милиони евра на првиот човек на ФК и РК Вардар, пишува...

Ракомет 04.06.19 | 18:10

Скубе: Самсоненко ни ги исплати долговите уште пред Келн

Словенечкиот репрезентативец и член на макеоднскиот и европскиот ракометен шампион Вардар Сташ Скубе откри една голема тајна за дополнителната мотивација која ракометарите...

Ракомет 03.06.19 | 08:40

Самсоненко: Одиме на трета титула

Сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко е презадоволен од сработеното на ракометарите на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и освоената нова круна така што по вторпат во...

Ракомет 01.06.19 | 22:39

Газда Самсоненко славеше со вардарци

Ракометарите на Вардар со фантастичен пресварт против Барселона повторно го израдуваа македонскиот народ. Се славеше по кафеаните, кафулињата, на улица… Победата...

Ракомет 11.05.19 | 19:22

Спорт1: Вардар ќе го земат две државни фирми, ама од 2020!

Вардар повторно ќе биде на високи нозе, меѓутоа не од летово, ами од следната 2020-2021 сезона. Спорт1 дознава дека под своја закрила имаат намера да го земат државните фирми...

Ракомет 11.05.19 | 16:19

Самсоненко останува, Вардар ќе биде спасен

Според информациите до кои дојде порталот ГОЛ.МК, сепак поранешниот прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко според најавите ќе остане мнозински сопственик на РК Вардар...

Ракомет 26.04.19 | 14:20

Емотивна вечер во „Јане Сандански“: Ова е причината поради која Самсоненко синоќа не беше во салата

Многумина очекуваа првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко, вчера да биде во ложата во СЦ „Јане Сандански“ и да го испрати шампионскиот тим, кој тој го создаде, во...

Ракомет 26.04.19 | 09:18

Зошто Самсоненко не ги испрати Вардарци во историја?

Сергеј Самсоненко синоќа не беше во ложата во СЦ „Јане Сандански“ каде вообичаено од ложата ги следи натпреварите на ракометниот шампион на Македонија и да го испрати...

Ракомет 19.04.19 | 17:50

Почитувани, веќе не можам да го финансирам РК Вардар

Првиот човек и спонзор на ракометниот клуб Вардар, Сергеј Самсоненко денеска ја извести јавноста дека од следната сезона нема повеќе да ги финансира „црвено-црните“. Соопштението...

Фудбал 17.02.19 | 21:26

Скандалозна одлука на дербито Шкендија – Вардар , Самсоненко најавил повлекување

Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат чист гол...

Ракомет 14.12.18 | 23:18

Самсоненко во Вардар останува најмалку до крајот на 2020 година

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во Вардар најмалку до 2020 година, пренесува „24 ракомет“. Според информациите на порталот, играчите заедно со Самсоненко...