Ознака: СЕП
Македонија 11.03.21 | 20:04

Што ќе ни пари од ЕУ, подобри сме од цела ЕУ

Поради квалитетното и навремено менаџирање на државните финансии во здравствениот сектор, како и поради брзата и ефикасна организација на државните институции кога...

Македонија 04.11.20 | 11:20

СЕП бара „посебен“ советник без целосно завршен факултет за вртоглава плата од 49 илјади денари

Секретаријатот за европски прашања објави оглас за вработување на посебен советник на заменик претседателот на владата на Македонија задолжен за задолжен за европски...

Македонија 26.10.20 | 13:23

Димитров во посета на Париз: Ќе бара поддршка за првата меѓувладина конференција со ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како што нагласуваат...

Македонија 31.03.20 | 20:06

Османи: Кризни штабови за справување со Ковид-19 и на ниво на месни заедници

Во Секретаријатот за европски прашања (СЕП) денеска се одржа конститутивната седница на Координативно тело за координирањето на штабовите на единците на локалната...

Економија 09.01.20 | 11:37

Владата вработува во СЕП и во СОЗР, плата и до 39 илјади денари

Владата планира да вработи 11 државни службеници во Секретаријатот за европски прашања. Во оглас кој е објавен преку Агенцијата за администрација на трети јануари годинава,...

Македонија 12.02.19 | 11:25

Ќе имаме слободни, фер и веродостојни претседателски избори

Досегашната неутралност и придонесот што Мисијата на ОБСЕ во земјата го даде во надминувањето на бројните предизвици изминатиов период, особено во делот на изборните...