Ознака: сендвичарница
Црна хроника 12.02.20 | 20:16

Безживотно тело пронајдено во сендвичара на улица „Дрeзденска“ во Тафталиџе

Безживотно машко тело е пронајдено кај поранешната сендвичарница „Густав“ на улица Дрезденска во скопската населба Тафталиџе. Неофицијално станува збор за сопственикот...

Вести 12.02.20 | 17:13

Тело во распаѓање е пронајдено во поранешна сендвичарница

Машко тело во фаза на распаѓање денеска е пронајдено во поранешната сендвичарница „Густав“, на Ул. „Дрезденска“ во Скопје. Идентитетот на починатиот сѐ уште не е утврден,...

Црна хроника 11.09.19 | 14:52

Драма на кејот на Вардар: На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од...

Црна хроника 25.02.19 | 15:03

Групна тепачка во сендвичарница во Струга

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Н.С. (25), А.М. (24), К.Ѓ. (25) и В.О. (27), сите од Струга, поради постоење основи на...

Црна хроника 02.02.19 | 16:51

Кривични за тројца тетовци, ги претепале сопствениците во нивната сендвичарница

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И. (27) од село Мала Релица, тетовско, И.М. (38) и Љ.М. (28), двајцата од Тетово, поради постоење основи за сомнение за сторено кривично...