Ознака: семејна расправија
Црна хроника 20.04.20 | 11:03

Предвидувањата на психолозите се остварија: Семејна расправија во Радишани за време на карантин

Вчеравечер во 20,15 часот било пријавено дека на ул.“Радишанска“ по претходна вербална расправија во семејната куќа бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка...

Црна хроника 20.01.20 | 15:29

Тинејџерка избегала од дома по расправија со семејството

Вчеравечер во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.С.(43) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка М.С.(16) од Скопје, по семејна расправија, се оддалечила од домот. Се преземаат мерки...

Црна хроника 15.11.19 | 20:54

Ја пријавил сопругата за исчезната, таа побегнала од Македонија по кавга

Педесет и четиригодишниот Т.Ј. од Скопје, вчера во скопската полиција пријавил дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга Т.Л.(53) од...

Црна хроника 13.10.19 | 17:03

Син нападна татко во Велес во семејниот двор

Во СВР Велес вчера околу 10:30 часот  било пријавено дека во двор од семејна куќа на улица „Благоја Страчковски“, по претходна расправија С.Р.(64) бил физички нападнат со...

Црна хроника 12.03.19 | 15:37

Синот избегал од дома по семејна расправија во Чаир

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Чаир, Ј.Д. (46) од Скопје пријавил дека по семејни недоразбирања, од домот се оддалечил неговиот син Б.Д. (20). Се преземаат мерки...