Ознака: секта
Филм 14.04.20 | 14:58

Џеред Лето oди меѓу фановите како Исус: Дали актерот води секта на остров во Хрватска?

Светот бил изненаден кога пејачот и актер, Џеред Лето, изјавил дека минал две недели на медитација без средства за комуникација и дека поради тоа не знаел за пандемијата. Медитација,...

Свет 21.02.20 | 20:05

Намерно ги заразвува со коронавирус, да ја стават на искушение својата вера

Епидемијата на коронавирусот во Јужна Кореја доведе до формирање на мистериозен култ за Судниот ден. Бројот на заболени во земјата се зголеми на 104 лица, од кои едно...

Црна хроника 12.12.19 | 13:21

Се испитува дали смртта на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзана со секта

Основното јавно обвинителство Гостивар постапува за утврдување на причините за смртта на 13-годишно девојче од Гостивар, чие безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот...

Балкан 30.12.18 | 20:34

Опасна секта во Србија – Колат животни и се снимаат со камери

Опасна секта во Србија. Нејзина жртва се животните. Српските медиуми пишуваат за снимка која се појавила деновиве на која две момчиња буквално колат улично куче. Едното...

Црна хроника 11.12.18 | 13:12

Внукот ѝ го прегризал гркланот на бабата

Грозоморно убиство ја потресе вчера македонската јавност кога во Драчево внук си ја закла бабата, а најновите детали укажуваат на уште пошокантен и погрозен пресврт...