Ознака: сексуално вознемирување
Црна хроника 25.11.19 | 15:25

Секс скандал во МВР: Дојди кај мене на „Пижама парти“

Раководно лице со пораки повикувало полицајки на тајни состаноци, забава во пижами, а биле и сексуално вознемирувани со закани дека ќе го изгубат работното место. Случајот...

Црна хроника 25.11.19 | 07:34

Шест полицајки пријавиле мобинг и сексуално насилство од раководител

Шест полицајки поднеле пријава дека повеќе од една година биле сексуално вознемирувани со закани дека ќе го изгубат работното место од раководно лице во полициска...

Балкан 02.10.19 | 14:20

Познатиот српски актер зад решетки заради сексуално злоставување на малолетник

Познатиот српски актер Горан Јевтиќ е осуден на 10 месеци затвор поради сексуално злоставување на малолетник кое се случило во Народниот театар во Сомбор, северна Србија. Јевтиќ...

Свет 05.02.19 | 22:25

Папата призна дека свештеници сексуално малтретирле калуѓерки

Папата Франциско призна дека свештеници сексуално малтретирале калуѓерки, како и дека тоа сè уште се случува. Би-би-си објави дека папата рекол оти неговиот претходник...

Ракомет 25.12.18 | 14:16

Поранешниот голман на Металург Дарко Станиќ обвинет за сексуално вознемирување

Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ кој сега работи како државен секретар во Министерството за млади и спорт во Србија е обвинет за сексуално вознемирување....

Свет 21.12.18 | 14:06

Папата: Црквата никогаш повеќе нема да прикрива злоставување

Папата своето божиќно обраќање до ватиканската бирократија го посвети на злоставувањето, што е доказ дека сите откритија кои оваа година излегоа во јавноста го потресоа...