Ознака: сексуални односи
Балкан 20.11.19 | 10:06

Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Апелациониот суд во Косово го врати на почеток судењето за смртта на Антигона Морина, која почина четири дена по свадбата со Хилми Зена. Случајот за несреќата што се...

Интима 10.10.19 | 08:55

Храна која го уништува сексуалниот апетит

За еден маж да го задржи оптималното ниво на тестостеронот и другите хормони кои му помагаат во неговиот „перформанс“ во креветот, мора да внимава и како се храни. За...

Интима 10.10.19 | 08:43

Животот без секс носи сериозни последици

Научниците имаат добри причини да тврдат дека сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот. Иако можеби за тоа не сте свесни, кога ќе престанете...

Интима 28.07.19 | 13:36

Тајните на кама сутра за експлозивно задоволство во креветот

Веќе знаеме дека Кама сутра е многу повеќе од збирка на сексуални пози. Освен на сексот, древниот текст се фокусира и на односот помеѓу љубовниците, но и на самата љубов. Иако...

Балкан 17.04.19 | 15:13

Мајка од Босна ја терала малолетната ќерка на секс со братот на својот четврти сопруг

Мајка од Босна и Херцеговина ја терала својата 16-годишна ќерка на сексуални односи со 32-годишниот брат на нејзиниот нов сопруг. Тоа траело од јануари до пред околу една...