Ознака: сексуална едукација
Македонија 07.10.21 | 11:11

„Дали си имал/а секс со постаро лице?“, „Си имал самоубиствени нагови“ – дел од анкета на која одговарале основци!

„Дали си имал/а сексуални односи со лица пет постари години од вас“, „колку заработуваат твоите родители“, „дали твоите родители се алкохоличари“, „дали си имал/а...

Македонија 30.09.21 | 14:50

Тасевски: „Голема работа“, сексуално злоставувале тинејџери

Одговорност нема да бараме, зашто кај нас тоа е глупо да го бараш. Изгореа луѓе во болница, па ништо не се случи. Ова е боранија за тоа. Голема работа. Сексуално злоставувале...

Скопје 30.09.21 | 14:28

Град Скопје по скандалот го раскина договорот со Прв извиднички одред

Град Скопје се оградува од активностите на Првиот скопски извиднички одред кои предизвикаа реакции во јавноста, се вели во соопштението оттаму испратено до медиумите. Сакаме...

Македонија 30.09.21 | 13:54

Организаторите на кампот повикани во полиција на разговор, ОЈО отвори предмет за „Есенски бакнежи и прегратки, секс скаутс и рок енд рол“

Министерството за внатрешни работи пред два дена добило пријава од родител во врска со извидничкиот камп во близина на Скопје, на кој според, тврдењата на родителот,...

Македонија 30.09.21 | 10:40

Глумеле „клецање“ и правеле печати од половите органи: Град Скопје и „Сорос“ го финансирале извидничкиот одред кој направи камп за сексуална „едукација“ на деца

Голем скандал се обелодени откако средношколци се вратиле дома од извиднички камп организиран во близина на Скопје, насловен како „Есенски бакнежи и прегратки, секс...

Скопје 28.09.21 | 21:30

По сексуална едукација на камп во Скопје девојче побарало психијатриска помош, родителите бесни

Татко на средношколка од Скопје, за „Слободен печат“ сведочи дека неговата малолетна ќерка викендов доживеала шок од активности кои се случувале на извиднички камп...