Ознака: секс пози
Интима 27.07.22 | 23:04

Секс пози кои мора да ги пробате до крајот на летото (18+)

Колку и да не сакаме, на летото му се ближи крајот. Затоа, искористете ги последните недели за да си поставите нови секс предизвици по кои ќе го паметите. Во листата која...

Интима 01.07.22 | 23:34

Четири секс пози во кои и плус-сајз девојките ќе се чувствуваат самоуверено (18+)

За да можете да уживате во сексот без разлика на изгледот на вашето тело, неопходно е да се опуштите, а тоа можете да го направите доколку ги изберете вистинските секс...

Интима 14.06.22 | 23:12

Сексот и врската: брз секс – страст, кучешка поза – авантуристи

Мисионерска поза Долго сте заедно, што објаснува зошто еден на друг си ги завршувате речениците. Вашиот брак е рутински и пријатен. Се чувствувате сигурно, но е и на граница...

Интима 14.02.22 | 23:11

Трифун или Валентајн, завршете го празникот со силен „завршеток“

Истражувањата велат дека овие три пози во сексот им се омилени на мажите. Но, ретко кој зборува дека овие пози водат кон длабока стимулација и кај жените. Трифун или Валентајн,...

Интима 26.12.21 | 23:53

12 секс идеи за празниците

Празниците се време за љубов. Направете ги долгите зимски ноќи поинтересни со пробување на овие љубовни идеи 1. Променете повеќе од 3 пози за време на една партија секс. 2....

Интима 25.06.21 | 20:16

Секс-пози за врел секс на 40+ без потење

Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето е неподносливо жешко без да се чувствувате ужасно во...

Интима 24.06.21 | 23:42

Потег oд кој жените збеснуваат, а на мажите им е срам

Мажите се често во дилема зашто не знаат што им годи на нивните партнерки, а ако не се пресрамат за да дознаат, односот е осуден на пропаст, Жените се поотворени и знаат...

Интима 07.03.21 | 17:51

На Денот на жената одберете секс пози за поголемо задоволство на вашата дама

Не дека секој ден не треба да мислите и на нејзиното задоволство, но утрешниот направете го уште попосебен со овие секс-пози: 1.Мисионерска поза Мисионерската поза дефинитивно...

Интима 10.01.21 | 22:43

Секс-експерт октрива: Ова се најжешките пози за 2021

Секс-експертот Тајоми Морган дава прогноза што ќе биде актуелно на поле секс во 2021. Мастурбацијата како љубов и нега на самиот себе Со сите тие дождливи, мрачни денови...

Интима 23.08.20 | 23:10

Три секс пози кои мажите не ги сакаат

Иако е врежано мислењето дека мажите се толку луди за секс што воопшто не им е важно каде, кога и како да имаат, сепак фактите велат нешто поинаку. Има, неколку пози кои...

Интима 03.05.20 | 23:14

Подобра од 69 – пробајте ја секс позата 77

Општопознатата поза 69 доби сериозна конкуренција! Дали ќе се осудите да ја пробате позата 77? Не грижете се, не мора да бидете акробати за да уживате во неа. Слична е на...

Интима 05.03.20 | 23:58

Позајмете од Камасутра: Секс-позата „слон“ е идеална и за двајцата

Кама Сутра изобилува со секс пози со кои може да доживеете оргазам, а една од нив е и позата „слон“. За оваа секс поза не треба да имате посебни вештини, доволно е само...

Интима 31.12.19 | 19:40

Новогодишни секс-пози кои треба да ги испробате вечерва

За да допре новогодишниот дух во вашиот сексуален живот, зачинете го испробувајќи ги овие несекојдневни секс-пози со вашиот партнер. 1. Снежен ангел Придобивки: Жената...

Интима 18.12.19 | 21:25

„Secret Santa“ е совршена секс-поза за празниците

Како што се наближува Божиќ, паровите не можат да се заситат од „празничната“ секс поза која ветува длабока пенетрација, пренесува „The Sun“. За усовршување на оваа поза,...

Интима 08.11.19 | 20:15

Секс идеи за врнежливо време

Вистинската есен ни пристигна пред неколку дена. Иако температурите сè уште се високи за ноември, дождливото време ги замени сончевите денови. Дождот е вистинско време...

Интима 19.10.19 | 22:39

Велат дека овие пози го прават секој машки орган да изгледа голем

Иако некои жени го делат мислењето дека големината не е важна туку техниката, многу мажи се загрижени за големината на пенисот. Сексуалниот живот и задоволство може...

Интима 21.09.19 | 23:02

Секс-поза „Хидрант“

Доколку сакате да го зачините својот сексуален живот, испробајте ја секс-позата „Хидрант“. Во оваа поза, партнерката стои исправено, со малку раширени нозе. Партнерот...

Интима 17.08.19 | 22:55

Најдобрите секс-пози за првиот секс со новиот партнер

Првата и долгоочекувана вечер со некој што ви се допаѓа е можност за едно од најнезаборавните секс-искуства во вашиот живот, пишува порталот „Басл“. И двајцата сте...

Интима 05.08.19 | 23:45

Четири одлични секс-пози за после одмор

Тоа што годишниот одмор ви заврши, или не ви ни почнал, не значи дека вашиот сексуален живот треба да страда. За да го зачините сексуалниот живот, експериментирајте со...

Интима 04.03.19 | 22:59

Европски пози кои мора да ги испробате во спалната соба

Сексуалните терапевти на американскиот портал „Men’s Health“ препорачуваат во својата спална соба да внесете малку европски дух и на тој начин да се забавувате на начинот...