Ознака: Сека Алексиќ
Калеидоскоп 21.03.21 | 10:28

Трнлив пат до мајчинство: Сека седум години се мачела со инвитро оплодување

Последните недели, Сека Алексиќ редовно снимаше видеа за нејзиниот канал на ЈуТјуб, а овој пат зборуваше за своето искуство со ин витро оплодување. Откако доби многу...

Естрада 22.12.20 | 13:57

Се гледа од кого ја наследила убавината: Сека Алексиќ сподели фотографија со нејзината мајка

Српската фолк ѕвезда, Сека Алексиќ, е многу активна на социјалните мрежи, но речиси никогаш меѓу објавените фотографии нема некоја од нејзините родители. Сепак, неодамна...

Естрада 12.12.20 | 19:19

Вистината на виделина: Откриени непознати детали за несогласувањето меѓу Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ

Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ беа добри пријателки со години, сè додека не се случи една ситуација во 2010 година, што промени сè и оттогаш двеее не разговараат. Имено,...

Естрада 01.10.20 | 15:56

Сека Алексиќ го покажа гардероберот со облека вредна пола милион евра

Пејачката Сека Алексиќ ја отвори вратата од нејзиниот реновиран гардеробер и покажа како изгледа богатата колекција од облека и аксесоари. Во јавноста е познато дека...

Естрада 07.02.20 | 20:29

Вие сте светлина во овој мрачен живот: Сека објави срцепарателна порака

Сека Алексиќ се обрати на Инстаграм објавувајќи фотографија од своите синови и во опис напиша срцепарателна порака Со вашето раѓање и јас повторно се раѓам, со вашето...

Естрада 22.01.20 | 17:30

Не е како што ние сакаме, туку како Господ ќе каже: Сека го роди Јован

Српската пејачка Сека Алексиќ се породи по вторпат и на свет донесе уште едно синче. Пејачката пред неколку месеци го откри полот на бебето, односно откри дека очекува...

Семејство 22.01.20 | 12:51

Сека Алексиќ се предомисли, бебето нема да се вика Исак

Се породи српската пејачка Сека Алесиќ. Бебето ќе се вика Јован. Иако беше планирано наследникот да се вика Исак, сепак, пејачката се предомисли. Пејачката се огласи...

Естрада 31.12.19 | 12:50

Никогаш нема да те заборавиме, во нашите молитви си: Сека Алексиќ со потресна порака

Таткото на српската пејачка Светлана Сека Алексиќ починал за време на Божиќните празници во 2017 година. Неговото заминување пејачката тешко го поднела. И две години...

Сцена 02.07.19 | 11:39

Сека Алексиќ го покажа трудничкото стомаче

На почетокот на јуни, Сека Алексиќ се пофали дека е бремена и повторно ќе стане мајка. Таа во бракот со Вељко го има синот Јаков, а бидејќи е во рана бременост се уште не...

Естрада 13.06.19 | 22:51

Јаков ќе биде постар брат: Сека Алексиќ ќе стане мајка по втор пат

Фолкерката Сека Алексиќ е трудна и чека второ дете. Пејачката ја потврдила убавата вест и открила дека е на почетокот од бременоста и тоа во емисијата на Иван Ивановиќ...

Сцена 12.06.19 | 17:37

Уапсен братот на Сека Алексиќ!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсило Неџад Рамиќ (1978) заради постоење сомнеж дека извршил кривично дело изнуда. Постои сомнеж...

Естрада 20.03.19 | 23:37

Се бањала во корито, а често била и гладна: Во оваа трошна куќа израснала Сека

Сека Алексиќ денес живее луксузен живот, но порано не било така. Детството го поминала во беда, откако за време на војната избегала од Зворник во селото Липолист крај...

Естрада 12.03.19 | 17:09

Сека по секс скандалот на Дара Бубамара и порача да гаси интернет, а таа брутално и врати

Откако после објавеното експлицитно видео на Дара Бубамара се огласи Сека Алексиќ, експресно возврати и првата. Имено, Сека не ја прозва директно својата колешка, но...

Естрада 17.02.19 | 16:05

Морничавото претскажување на Шабан: Ден пред смртта вака и се обратил на Сека

Сека Алексиќ била во авионот со Шабан Шаулиќ само ден пред неговата несреќа, која исклучително ја потресла. Вчера патувавме заедно. Во авионот беше насмеан и бидејќи...