Ознака: сеха лига
Ракомет 07.09.20 | 09:39

Сам го победи Вардар во финалето: Голманот Коралес најдобар во СЕХА лигата

По синоќешното финале во ракометната ракометна СЕХА лига во кое Веспрем го совлада Вардар со 35:27, беше прогласен „Ол-стар“ тимот на „фајналфор“ турнирот, како и МВП...

Ракомет 04.09.20 | 20:24

Сеха лига: Веспрем го чека победникот од Вардар-Загреб

Екипата на Веспрем ќе се бори за трофејот во деветтото издание на регионалната ракометна Сеха лига. Унгарскиот тим вечерва во првиот меч на завршниот „фајналфор“ турнир...

Ракомет 04.09.20 | 08:41

Вардарци денеска ја започнуваат одбраната на титулата во Сеха лигата

Ракометарите на Вардар денеска ќе бидат дел од фајнлфор-турнирот во СЕХА-лигата, каде што ќе се обидат да ја одбранат титулата во регионалното натпреварување. Вардарци...

Ракомет 30.08.20 | 09:52

Алушовски: Бевме посреќна екипа од Нексе

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, по синоќешниот драматичен дуел со Нексе и пласманот на „фајнал фор“ турнирот во СЕХА лигата, изјави дека „црвено-црните“ беа...

Ракомет 29.08.20 | 22:09

Вардар со пораз се пласира до СЕХА полуфинале

Актуелниот македонски и европски шампион Вардар ќе игра во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. „Црвено-црните“ вечерва во СЦ „Јане Сандански“ загубија...

Ракомет 09.12.19 | 22:42

СЕХА лига: Вардар го совлада Татран и го обезбеди првото место во групата

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански” го совлада словачкиот тим Татран Прешов со 28:26 и на едно коло до крајот во групната фаза го обезбеди...

Ракомет 07.10.19 | 23:33

Натпреварот Вардар – Пекинг го гледале 700.000 луѓе

Три победи од четири одиграни мечеви за Вардар сезонава во СЕХА. Моментно е на второто место со девет бодови колку што имаат уште Татран Прешов и Војводина, а лидер е...

Ракомет 02.10.19 | 19:22

Еурофарм Работник обезбеди голема победа, Веспрем падна во Битола

Ракометарите на Еурофарм Работник попладнево го совладаа европскиот вице-првак Веспрем во меч од регионалната СЕХА Лига. На средбата одиграна во Битола, а во рамките...

Ракомет 01.10.19 | 22:54

Вардар лесно победи во Прешов и се искачи на првото место во СЕХА

Вардар запиша нови бодови во СЕХА лигата откако славеше рутинска победа на гостувањето кај Татран Прешов со 29:22 и по четири кола е прв во својата група. Вардар немаше...

Ракомет 24.09.19 | 22:56

СЕХА Лига: Вардар подобар од Нексе

Ракометарите на Вардар експресно им се вратија на победите во регионалната СЕХА лига совладувајќи го тимот на Нексе во СРЦ „Јане Сандански“ со 27-25 (14-14). До вториот триумф...

Ракомет 23.09.19 | 12:40

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

Ракометарите на Вардар по вчерашниот тежок натпревар во Лигата на шампионите против Порто, веќе утре се среќаваат со Нексе, овојпат во СЕХА лигата. Капитенот на Вардар,...

Ракомет 08.09.19 | 08:49

Неверојатно, го победивме европскиот шампион!

Македонскиот шампион Вардар го забележа првиот неуспех во новата сезона на СЕХА лигата, откако на гости кај Мотор Запорожје беше поразен со минимални 32-31. На радоста...

Ракомет 03.09.19 | 23:34

Вардар рутински го совлада кинеското засилување во СЕХА лигата

Европскиот ракометен првак, РК Вардар имаше лесен почеток на сезоната во СЕХА лигата  откако со 37-23 (19-12) го совлада најнеобичното засилување за регионалното натпреварување,...

Ракомет 03.04.19 | 20:51

„Вардар“ ја освои титулата на СЕХА лигата

Вардар ја освои титулата во СЕХА лигата откако во финалето беше подобар од Загреб со што уште еднаш покажа дека му нема рамен во регионот. Натпреварот изобилуваше со...

Ракомет 03.04.19 | 19:59

„Вардар“ остана без германскиот интернационалец: Дисингер ја скрши раката

Македонскиот ракометен првак Вардар во рамки на СЕХА-финалето доживеа голем шок, затоа што остана без германскиот интернационалец Кристијан Дисингер. По еден дуел...

Ракомет 03.04.19 | 16:14

Вардар против Загреб во финалето на СЕХА лигата

На завршницата на 8. сезона на СЕХА лигата, ракометарите на Вардар атакуваат на третата последователна, а вкупно петта шампионска титула.  ППД Загреб е тимот кој ќе се...

Ракомет 02.04.19 | 20:59

Стоилов: Мешков сакаше со „ќотек“ да нè победи, но Вардар докажа дека е голем тим!

Екипата на Вардар ќе има нова шанса да го одбрани СЕХА трофејот, откако во вечерашното полуфинале славеше над домаќинот Мешков Брест и закажа финале со големиот ривал...

Ракомет 02.04.19 | 20:40

„Црвено-црните“ повторно во СЕХА финалето!

По голема борба во вториот дел, Вардар успеа да се избори за победа и пласман во финалето од годинешното СЕХА Гаспром првенство. По првиот дел вечерва Вардар водеше против...

Ракомет 14.03.19 | 11:32

Вардар против Мешков во полуфиналето на СЕХА лигата

Македонскиот шампион, РК Вардар ќе игра против домаќинот Мешков во полуфиналето на регионалната СЕХА лига. Во второто полуфинале ќе играат Нексе и ППД Загреб. Победникот...

Ракомет 11.03.19 | 14:38

СЕХА потврди: Ф4 турнирот повторно ќе се игра во Брест

Завршниот турнир од СЕХА-лигата сезонава ќе се одржи во Брест, Белорусија, објавија денеска и официјално челниците на регионалното ракометно натпреварување. Откако...