Ознака: седење
Здравје 06.07.21 | 14:40

Правило 6/60 – едноставен трик кој го чува здравјето од предолгото седење пред компјутер или во канцеларија

Долгото седење за време на работното време може многу негатовно да влијае на здравјето и метболизмот, но за среќа, постои решение доколку се следи едноставното правило...

Здравје 02.01.20 | 11:00

Предолгото седење е штетно исто колку и пушењето цигари

Долготрајното седење може сериозно да влијае на здравјето, а според истражувања направени во Велика Британија, од ваквиот начин на однесување годишно умираат 70.000 луѓе,...

Свет 16.07.19 | 20:37

Меркел и молдавската премиерка седеа додека се изведуваа химните

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повторно седеше додека се интонираше националната химна, по трите неодамнешни инциденти во кои нејзинотo тело се тресеше...

Здравје 26.02.19 | 20:24

Лекар открил трик со помош на кој може да слабеете дури и ако цел ден седите

Не знаете како да се натерате на повеќе движење, активности, а конечно и во губењето килограми? Освен што за почеток морате да пронајдете волја за менување на животните...