Ознака: седативи
Црна хроника 25.11.19 | 20:35

Семејстовото на починатиот затвореник се сомнева дека тој е предозиран со седативи

Семејството на Лабинот Мисини кој почина во кумановскиот затвор се сомнева дека тој умрел од предозираност со седативи. Според нив, тие  последен пат контактирале со...

Црна хроника 31.10.19 | 11:56

Ги воспитувале децата со силни дози „дијазепам“ и „хелекс“

Од синоќа во воспитно-поправниот дом во Тетово е воведена специјална, вонредна котрола од страна на директорот на Управата за извршување на санкции, откако Народниот...

Балкан 05.09.19 | 10:35

Секој шести средношколец во Црна Гора е на седативи

Во Црна Гора, секој шести средношколец е на седативи Околу 17 проценти од средношколците изјавиле дека користат лекови за намалување на стресот, опуштање на мускулите,...

Економија 27.07.19 | 22:47

Цела Долна Преспа е на седативи и апчиња за смирување

Јаболкопроизводителите од Преспа бараат побрзо да им се исплатат парите од субвенциите чиј рок беше до 30 јуни. За „ТВ Сител“ тие велат дека бараат разбирање, со оглед...