Ознака: сеад кочан
Македонија 20.12.21 | 08:33

Министерството за правда предлага 48 лица да бидат помилувани, меѓу нив и Нинџа, Илиќ, Кочан…

На списокот за помилување од издржување на дел од затворската казна или за целосно помилување како предлог до претседателот на државата Министерството за правда има...

Црна хроника 18.12.21 | 20:54

Министерот за правда Маричиќ бара да биде помилуван бизнисменот Сеад Кочан

Комисијата за помилување од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски в понеделник, меѓу другото, ќе треба са одлучува и за барањето на Сеад Кочан, испратено преку...

Црна хроника 03.07.20 | 11:06

Осумнаесет затвореници во изолација, меѓу нив и Сеат Кочан

Во затворот во Идризово регистриран е првиот затвореник позитивен на коронавирусот. Покрај заразениот од вирусот, во изолација се уште осумнаесет затвореници од неговата...

Црна хроника 28.09.19 | 16:28

Конфискувани деловни простории, станови, куќи на Сеад Кочан

Државата веќе му го одзеде имотот на бизнисменот Сеад Кочан, осуден за добивање на незаконски тендер од страна на „Електрани на Македонија“. На местото на неговата...

Црна хроника 02.08.19 | 19:53

Сеад Кочан повторно со нарушено здравје, бил прегледан во затвор

Сеад Кочан преноќи во затворот Идризово. Од денеска започна да ја издржува затворската казна од 4 години и 8 месеци. Кочан доцна синоќа го однесоа во затвор полициските...

Црна хроника 02.08.19 | 11:02

Министерството за здравство провери: Нема индикација за болничко лекување на Кочан

Осудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување, информира за МИА Министерството за здравство. На барање на Кривичниот суд, ние инициравме...

Македонија 01.08.19 | 22:52

Сеад Кочан од апарати, без дозвола на доктори и без отпусна листа се спроведува во „Идризово“

Припадници на специјалната единица „Алфи“ насилно го привеле бизнисменот Сеад Кочан и го носат на издржување на затворската казна во затворот Идризово. Според информациите...

Македонија 01.08.19 | 15:02

Кочан во болница, побарал ново одложување на издржувањето на казната

Сеад Кочан, кој е правосилно обвинет во случајот „Труст“, до СЈО доставил ново барање за одлагање на издржувањето на казната затвор, поради здравствени причини. Во...

Македонија 31.07.19 | 12:30

Сеад Кочан не се појави во затвор, судот ќе бара да биде спроведен од полицијата

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан утрово не дојде во затворот во Идризово. Кривичниот совет при Основниот кривичен суд-Скопје вчера ја отфрли жалбата на бизнисменот Кочан...

Црна хроника 22.07.19 | 11:25

Кривичниот суд го одби барањето на Кочан за одложување на затворската казна

Судија за извршување санкции при Основниот кривичен суд – Скопје го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан поради здравствени причини да му биде одложено издржувањето...

Македонија 20.07.19 | 01:09

Афера Рекет: Бентлија и јахти завршиле кај Заеви и партнерот на Кичеец?!

Аферата „Рекет“ што ја отвори ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, за која Катица Јанева поднесе оставка, а а Боки 13 и Зорн Милевски Кичеец завршија во притвор,...

Црна хроника 17.07.19 | 10:48

Пролонгирано заминувањето на бизнисменот Кочан во затвор

Заминувањето во затвор на бизнисменот Сеад Кочан се пролонгира додека нема одлука од судија за извршување санкции по неговото барање за одложување на издржувањето...

Црна хроника 20.06.19 | 12:43

Сеад Кочан следниот месец треба да се јави во Идризово

На 17 јули бизнисменот Сеад Кочан треба самиот да се пријави во затворот „Идризово”, каде што треба да одлежи затворска казна од 4 години и 8 месеци, казна која ја доби...