Ознака: сдсм – беса
Македонија 15.08.20 | 21:39

Летна распродажба на државата: Заев нуди сè по ниска цена за да биде премиер

Преговорите на старите коалициски партнери СДСМ и ДУИ очигледно не одат како што посакува Зоран Заев. Математиката покажува дека влада без ДУИ е невозможна, па затоа...

Македонија 09.07.20 | 22:46

Мицкоски од Аеродром: На маса е Македонија, СДСМ и Беса подготвуваат федерализација

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и Беса подготвуваат федерализација на Македонија. На маса е Македонија, да не биде дека...

Македонија 06.07.20 | 15:47

СДСМ во 2017 велеше дека Беса се исламски фундаменталисти, сега велат гласајте за Касами

На локалните избори во 2017 г. СДСМ во Тетово велеше дека не треба да се гласа за Биљал Касами и за Беса, зашто биле финансирани од сомнителни извори и биле исламски фундаменталисти,...

Македонија 09.03.20 | 13:40

Мицковски: Коалицијава со Беса личи на тежок очај

На Беса да ѝ дадеш 9 места на листа во ИЕ 6, тоа значи дека во Западна Македонија буквално немаш партија и твои луѓе, коментира Ивор Мицковски за објавените листи за кандидати...

Македонија 09.03.20 | 12:30

Касами, Реџепи, Зендели: Беса ги објави носителите за изборите

Беса ќе има 14 кандидати за пратеници во коалицијата со СДСМ, објави партијата по состанокот на Централното собрание на партијата во Тетово. Лидерот на Беса Билал Касами...

Македонија 06.03.20 | 18:54

Прва двојазична прес на СДСМ и Беса: Најмногу мандати очекуваме во „шестката“

Генералните секретари на новата коалиција СДСМ и Беса попладнево ја одржаа првата  прес-конференција на македонски и на албанска јазик. Љупчо Николовски и Аријанит...

Македонија 28.02.20 | 14:14

Заев: Коалицијата СДСМ-Беса ќе ја победи ДУИ во шестата ИЕ

Носителите и кандидатските листи за претстојните предвремени парламентарни избори СДСМ ќе ги објави на конгресот на партијата што ќе се одржи во попладневните часови...

Македонија 27.02.20 | 15:42

Заев да каже дали лидерот на Беса уште мисли дека е измамник

СДСМ и БЕСА денес формираа коалиција за пораз на изборите на 12 април, спој на луѓе без јасни и конкретни ставови, рагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на БЕСА за лидерот...

Македонија 27.02.20 | 13:46

Заев беше измамник и неспособен за Касами, денеска се гушнаа во коалиција

СДСМ и Движењето БЕСА го официјализираа предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април. Но, пред само два месеци...

Македонија 27.02.20 | 12:54

Заев и Касами ја потпишаа коалицијата

СДСМ и Движењето БЕСА го официјализираа предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април. Лидерите на СДСМ и на...