Ознака: сашо василевски
Македонија 27.01.20 | 16:41

Јанева ургирала да не се замрзне стан на „пријателката“ Сашо Василевски

Обвинителката Лиле Стефанова додека сведочеше денеска за случајот „Рекет“, го спомна и случајот „Поштенска банка“. Таа откри дека Катица Јанева ургирала еден стан...

Економија 05.08.19 | 14:04

Антикорупциска ќе го проверува имотот на ексдиректорот на МЕПСО

Државната комисија за спречување на корупција ќе ја проверува имотната состојба на разрешениот директор на МЕПСО, Сашо Василевски, откако во медиумите излегоа информации...

Македонија 25.07.19 | 17:48

СЈО да одговори зошто кога била отворена истрагата за Поштенска Банка не бил замрзнат станот на Василевски

Дали специјалната обвинителка Катица Јанева му овозможила на сега веќе разрешениот директор на МЕПСО Сашо Василевски да купи стан на атрактивна локација во Скопје...

Економија 24.07.19 | 11:30

Ќерката на Сашо Василевски вработена во СЈО преку Катица Јанева

Блискоста на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и довчерашниот директор на МЕПСО Сашо Василевски, освен со стан за речиси беспари, била круисана и со решавање...

Економија 23.07.19 | 17:32

Ексдиректорот на МЕПСО купил стан кој Катица Јанева не го замрзнала

Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата “Поштенска банка”, имот кој СЈО не го побарало од судот да го...

Македонија 11.06.19 | 10:25

Одметнатиот Сашо Василевски се уште наплаќа за северна: Неговата ќерка унапредена на висока позиција

Ќерката на пратеникот Сашо Василевски, Олга Василевска (26), вработена во А.Д Железници на Македонија-Транспорт во време кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт, А.Д кое е во државна...

Македонија 15.03.19 | 23:24

Јане Ченто од Шутка им испрати порака на Мукоски, Василевски и Кацарска

Јане Ченто го вратил решението за притвор на судот, бидејќи пишувало Република Северна Македонија и напишал дека нема да прима документи на кои пишува Република Северна...

Македонија 15.03.19 | 22:40

Лоповите го наплатија своето предавство

Добар дел од револтот на јавноста по изрекувањето на пресудите за „27 април“ е насочен кон пратенците кои ги отворија вратите на Собранието на 27 април 2017 година и ѝ овозможија...

Македонија 15.03.19 | 14:28

Амнестираните клисари молчат – Мукоски и Василевски денеска недостапни

Двајца од тројцата амнестирани пратеници за настаните од април 2017 година, Крсто Мукоски и Сашо Василевски, не се јавуваа на телефонските повици, по денешното објавување...