Ознака: Сашо Дукоски
Македонија 27.08.21 | 14:55

Бојан Јовановски фати корона во затвор

Бојан Јовановски е позитивен на Ковид-19 дознава „Република“. Тој пред неколку дена се пожалил на нарушена здравствена состојба и веднаш му бил направен тест кој излегол...

Црна хроника 18.03.21 | 17:57

Дуковски: Невообичаено е што Обвинителството повикува сведок, кој и самиот кажа дека не е кредибилен

Сашо Дуковски, адвокатот на Бојан Јовановски, првоосомничен во случајот „Меѓународен сојуз“, по завршувањето на денешното рочиште изјави дека е недозволено и невообичаено...

Македонија 12.12.20 | 15:30

Дукоски: Русковска не ја говори вистината за предметите „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“

Aдвокатот Сашо Дукоски реагира на интервјуто на Обвинителката Вилма Рускоска во емисијата „Само Интервју“ на Канал 5. Тој вели дека во емисијата биле  изнесени ноторно...

Македонија 09.09.20 | 10:48

Боки е на интензивна нега: Ако го донеле половина час подоцна, ќе добиел сепса

Здравствената состојба на Бојан Јовановски е загрижувачка. Тој се наоѓа на интензивна нега по вчерашниот хируршки третман на неговиот желудник. Боки се наоѓа во Градската...

Македонија 25.08.20 | 09:57

Teлефонот на Боки воопшто не е вештачен, во него има многу фотографии и разговори

Поднесовме три барања за вештачењето на телефонот на Бојан Јовановски но бевме одбиени со образложение дека тие го извештачиле за потребите на обвинителниот акт и...

Црна хроника 21.07.20 | 11:53

Дукоски: Излегува дека нарко картелот од Кали пере помалку пари од Боки

Адвокатот на Бојан Јовановски го запраша судот уште уште колку кривични пријави за перење пари треба да бидат поднесени. Веројатно нарко картелот од Кали пере помалку...

Македонија 10.07.20 | 11:00

Ќе се охрабри ли судот да ги прифати сведоците на Боки?

Откако одбраната на Бојан Јовановски ја достави листата на сведоци кои ги повикуваат во случајот „Меѓународен сојуз“ топката се префрла кај судечкиот совет кој треба...

Македонија 09.07.20 | 19:12

Цела фамилија Заеви, Кирацовски, Силјан Мицевски, Спасовски, Камчев, Кабранов: Позната листата на сведоци кои ги повикува Боки

На социјалните мрежи се појави листа на сведоци кои ги повикува бранителот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски во случајот Меѓународен сојуз“. На листата се наоѓаат...

Македонија 28.06.20 | 15:31

Дукоски до Кабранов: Јас го нудам да се вештачи мојот мобилен телефон за да се утврди дали некој од непознат број ми се јавил, што вие ќе понудите?

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски, реагира на текстот на новинарот Ацо Кабранов на порталот „Либертас“. Во текстот со наслов „Мутирано ало ало“, Кабранов...

Македонија 25.06.20 | 18:08

Дукоски за „Република“: Имаше закани за Боки од мојот телефон

Адвокатот Сашо Дукоски потврдува дека денеска пред давањето исказ во Јавно обвинителство имало закани кон Бојан Јовановски од неговиот телефон. Непознат машки глас...

Македонија 25.06.20 | 14:59

Боки 13 поднесе кривични пријави против функционери за неколку кривични дела

Бојан Јовановски, кој пред неколку дена беше осуден на затвор од 9 години за случајот „Рекет”, денеска поднесе кривични пријави за функционери за злоупотреба на...

Македонија 23.06.20 | 11:14

Дукоски: Боки 13 е во затвор за да спасат поголеми ѕверки

двокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, за емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа изјави дека се уште му е чудно зошто не е вештачен мобилниот телефон на Бојан Јовановски. –...

Македонија 22.06.20 | 22:57

Дукоски: Ништо не укажува на тоа дека Бојан Јовановски има било каква поврзаност со рекетот кој наводно го направил

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” како и за тенденциозниот пристап...

Македонија 22.06.20 | 21:50

Дукоски: На снимката од „Ла Верита“ го нема Боки како ги зема парите

На снимката од Ла верита“ се гледа купче пари од 50 евра и потоа се гледа како излегуваат Кичеец и Бојан. Ташната ја носи Милевски и си ја префрла лесно. Вака адвокатот...

Црна хроника 18.06.20 | 20:36

Боки ќе поднесе кривични против неколку функционери и Орце Камчев

Бојан Јовановски до Обвинителството ќе поднесе кривични пријави против актуелни функционери за повеќе кривични дела меѓу кои и злоупотреба на службената положба,...

Македонија 18.06.20 | 20:05

Дукоски: Лага е дека Заев го пријави „Рекет“

Како тоа Зоран Заев го пријавил случајот „Рекет“ во обвинителството кога во списите стои дека случајот го пријавил Орце Камчев истакна Сашо Дукоски адвокатот на Бојан...

Македонија 18.06.20 | 19:50

Судот попрво ќе дозволеше зградата да се сруши одошто да го вештачи телефонот, откри адвокатот на Боки

Предметот „Рекет“ е досега најслабо водениот случај, со загрозување на правата на клиентите и со криење на докази, рече денеска адвокатот на Бојан Јовановски Сашко...

Црна хроника 12.03.20 | 14:30

По фотографиите, и мобилниот телефон на Боки може да oткрие многу работи

По денешното презентирање на фотографии од социјалните мрежи на кои се гледа дека Боки носи скапи парчиња гардероба и пред покренувањето на обвинението, втор доказ...

Црна хроника 06.03.20 | 13:24

Дукоски побара да се презентира гардеробата на Боки

Адвокатот на Бојан Јовановски побара судот да дозволи да биде презентиран видео материјал од гардеробата на обвинетиот која му беше одземена. Дукоски тврди дека голем...

Македонија 10.02.20 | 12:48

Дукоски прашува: Дали Боки треба да умре за да запре постапката?

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски вели дека тој е во лоша здравствена состојба и оти не е во состојба да ја подготвува својата одбрана. Тој прашува дали Боки...