Ознака: сашко коцев
Култура 01.02.21 | 17:58

Коцев: 76 години МНТ, за жал сега само носталгија

Актерот Сашко Коцев пред празните столчиња од Македонскиот народен театар испрати потсетување за годишнината на националниот театар. 76 години МНТ. За жал, сега само...

Естрада 29.11.20 | 13:05

Сашко Коцев како Заев: Се извинувам до небо, но да го заборавиме минатото и да гледаме напред

Следејќи го примерот на македонскиот премиер кој со извинување од дното на душата смета дека ќе ги избрише сите глупости што ги кажал, македонскиот актер Сашко Коцев...

Твитови 24.09.20 | 19:54

Сашко Коцев со апел до СЗО: Кажете што да облечам, а да не ми е вруќо

Актерот Сашко Коцев на нему својствен начин се пошегува со Светската здравствена организација барајќи од неа да му кажат што да облече во седум часот наутро, а што на...

Калеидоскоп 07.06.20 | 23:19

Сашко Коцев: 125? А да пробаме без маски?

Актерот Сашко Коцев, долгогодишен водител на „Златна Бубамара на популарноста“ деновиве на социјалните мрежи ја коментираше состојбата со корона вирусот во нашата...

Семејство 28.01.20 | 20:12

Сашко Коцев објави фотографија со ќеркичката

Актерот Сашко Коцев на социјалните мрежи ретко споделува приватни моменти. Токму поради тоа и фактот што неговата ќерка ретко ја покажува во јавноста неговата најнова...

Култура 26.11.19 | 09:34

Сашко Коцев за инцидентот во МНТ: Се извинувам ако сум изреагирал за ѕвонење на мобилен

По снимката на која се гледа како навивачката група „Шверцери“ дивее во Македонскиот народен театар, на социјалните мрежи имаше доста реакции од јавноста. Меѓу актерите...

Култура 10.05.19 | 15:11

Во МНТ премиерно изведена „Макбет“ од Шекспир

На големата сцена на Македонскиот народен театар (МНТ) премиерно беше изведена претставата „Макбет“ од Вилијам Шекспир, а во режија и адаптација на Нела Витошевиќ,...

Естрада 25.02.19 | 22:25

Од Влада имаат само едно пенкало, сите нарачки тоа ги потпишало

Неодамна во Преспа се потпиша Договор, со едно пенкало цела делегација, рече Сашко Коцев на овогодинешната Буба Мара. Тој на оваа тема испеа и песна, по која публиката...