Ознака: саша поповиќ
Естрада 24.05.22 | 18:52

Саша Поповиќ: Девојката абортираше мое дете во четвртиот месец од бременоста!

Најголемиот естраден маг и поранешен директор и сопственик на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ ужива во пензионерските денови откако го продаде својот дел од најголемата...

Естрада 20.04.22 | 22:47

Саша Поповиќ од „Гранд“ има возен парк од 600.000 евра

Саша Поповиќ неодамна се појави на снимањето на новата епизода на „Ѕвезде Гранда“ и  ја покажа нова лута машина за која даде 150.000 евра. Се работи за BMW i80, само што за...

Естрада 05.10.21 | 10:26

Поповиќ го продаде „Гранд“ за да влезе во уште попрофитабилен бизнис

Откако пред неколку месеци ги продадоа своите акции во „Гранд“, Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ започнуваат нов бизнис. Купија неколку парцели во белградската населба...

Естрада 24.03.21 | 15:21

Ти си ѓубре и педер, му рече Шерифовиќ на Поповиќ откако тој ја нарече маж

После скандалот на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ му порачала на сопственикот на продукцијата Саша Поповиќ дека ќе го раскине договорот и во следната...

Балкан 26.05.20 | 15:14

Саша Поповиќ: Добив 100 евра од државата, но јас и Брена дониравме 220 000 евра за медицинска опрема

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ посочил пред почетокот на снимањето на шоуто „Звездите на Гранд“, по долгата пауза, дека тој и Лепа Брена (59) донирале 220.000 евра за...

Естрада 18.08.19 | 13:59

Саша Поповиќ знае кога ќе умре и не му е гајле: Баба Ванѓа му го прочитала целиот животен пат

Саша Поповиќ и Лепа Брена во деведесеттите години ја посетиле познатата баба Ванѓа сакајќи да дознаат детали за нивната судбина. Првиот човек на Гранд открил дека ја...

Естрада 26.06.19 | 18:41

Дијамантскиот прстен му го фрлила в лице: Саша Поповиќ долго пател по оваа пејачка

Српската пејачка Злата Петровиќ и директорот на Гранд, Саша Поповиќ биле во љубовна врска пред скоро три децении, а како што пишуваат српските медиуми, малку фалело...

Естрада 26.05.19 | 18:00

Саша Поповиќ сака „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: И нуди на Северина неверојатна сума за да се „пресмета“ со Карлеуша

Саша Поповиќ на Северина и понудил 100 000 евра за да и се спротистави на Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“, пишуваат српските медиуми. Саша одлучи од септември да направи...

Естрада 24.05.19 | 22:18

Не успеал да ја смува – Саша Поповиќ тајно бил заљубен во оваа пејачка со години

Пред да се ожени со Сузана Јовановиќ со која има ќерка и 20 години складен брак, Саша Поповиќ бил во врска со голем број на колешки, но една успеала да му се „лизне“ од...

Естрада 25.03.19 | 18:01

Саша Поповиќ повторно опериран во приватна клиника

Саша Поповиќ насмеан излезе од една приватна клиника во четвртокот наутро, каде што беше за да го реши проблемот со окото, кој го измачувал веќе некое време. Саша секогаш...

Естрада 04.03.19 | 21:55

Aна Севиќ не можеше да зборува од солзите, Поповиќ ѝ пушти снимка од минатата година

Минатата година точно на овој ден, Ана Севиќ и Дарко Лазиќ биле гости во емисијата на Саша Поповиќ, заедно со нивната ќерка Лорена. Кога Поповиќ ѝ пушти дел од ова гостување...

Естрада 04.03.19 | 18:05

Се откажува снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ засега се откажува, одлучил директорот на продукцијата Саша Поповиќ. Оваа одлука доаѓа поради смртта на Дивна Карлеуша, која покрај...

Естрада 04.03.19 | 17:10

Саша Поповиќ стигна кај Карлеуша, таа го замоли само едно

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ пристигнале во Дедиње за да ѝ изразат сочувство на Јелена Карлеуша. Директорот на „Гранд продукција“ навистина го погоди вест околу...

Естрада 03.03.19 | 20:45

Никому не му одговараше тоа име како на неа – Саша Поповиќ за мајката на Карлеуша

По веста дека денеска починала мајката на српската пејачка Јелена Карлеуша, се огласил и сопственикот на Grand produkcija, Саша Поповиќ кој изјавил дека е погоден од оваа смрт. Дивна...

Естрада 18.01.19 | 13:33

„Гранд“ со соопштение за Јелена Карлеуша

Прес службата на „Гранд продукција“ денеска излезе со соопштение во врска со медиумските написи за Јелена Карлеуша, член на жирито во натпреварувањето „Ѕвездите...

Музика 10.12.18 | 22:22

Шерифовиќ ја доби Бијонсе за роденденски подарок – дилириум во „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сабота се емитува емисијата „Ѕвездите на Гранд“, а во последната имаше неочекувано изненадување. Минатата сабота на Марија Шерифовиќ ѝ било роденден и таа...